ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ПОВ’ЯЗАНУ З МЕТАЛОБРУХТОМ

Законом України «Про металобрухт» №619-XIV від 05.05.1999 (зі змінами та доповненнями) встановлено, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.

До Переліку підприємств, які отримали акт обстеження спеціалізованих приймальних пунктів на відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт» та можуть здійснювати операції пов’язані з металобрухтом» на території Вільнянського району  включені лише три майданчика: ТОВ «Колор Мет» (КодЄДРПОУ41305697, Вільнянський р-н., с.Дружелюбівка, вул. Гвардійська, 1-А вид діяльності: ЧМ/КМ); ТОВ «Розвиток-СВ» (Код ЄДРПОУ 40745516; Запорізька обл.,Вільнянський р-н, с.Люцерна, вул.Сонячна, 4-А, вид діяльності: КМ/ЧМ); ТОВ «ВКФ «Навімет» (Код ЄДРПОУ 41835673, Вільнянський р-н, с.Дружелюбівка, вул.Гвардійська, 1-А; вид діяльності: КМ/ЧМ).

Крім того повідомляємо, що відповідно до ст. 4 Закону України «Про металобрухт» діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, проводиться в порядку,встановленому законодавством. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред'явленні ними документа, який засвідчує особу, та обов'язково оформляється актом приймання. Фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом.

Приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, забороняється.

Збирання, заготівля, переробка, реалізація промислового металобрухту фізичними особами забороняються.

Вимоги до суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом встановлені ст. 5 Закону України «Про металобрухт».

Перелік обладнання та устаткування, які необхідно мати спеціалізованому підприємству та його приймальними пунктами або спеціалізованому металургійному переробному підприємству при здійсненні операцій з металобрухтом затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 29.03.2016 № 524.

У відповідності до діючого законодавства контроль за виконанням вимог Закону України "Про металобрухт" покладено на місцеві державні адміністрації, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування згідно з законодавством.

Статтею 13 Закону України «Про металобрухт» встановлено, що місцеві державні адміністрації у здійсненні операцій з металобрухтом:

- складають акт обстеження спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їх приймальних пунктів на відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт» на територіях відповідних адміністративних одиниць;

- здійснюють контроль за додержанням спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами та їх приймальними пунктами встановлених умов та правил здійснення операцій з металобрухтом;

- виявляють порушення вимог цього Закону спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами та їх приймальними пунктами на територіях відповідних адміністративних одиниць.

З метою впорядкування діяльності пов’язаної з металобрухтом, облдержадміністрацією запроваджено оприлюднення переліку підприємств, які отримали акт обстеження спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їх приймальних пунктів на відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт» та можуть здійснювати операції пов’язані з металобрухтом, який постійно оновлюється.

Підприємства щодо яких виявлені порушення вимог Закону України «Про металобрухт» та діючого законодавства України виключаються з переліку.

Що стосується діяльності нелегальних приймальних пунктів металобрухту, зазначаємо, що згідно із ст.16 Закону України “Про металобрухт” особи, винні у порушенні законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, несуть адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Тому питання щодо припинення діяльності нелегальних пунктів прийому металобрухту та притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства, відносяться до повноважень правоохоронних органів.

У разі володіння інформацією про незаконні приймальні пункти - незаконну діяльність пов’язану з металобрухтом на території Вільнянського району Запорізької області просимо повідомляти Головне управління Національної поліції в Запорізькій області за тел. 102 та/або відділ економічного розвитку і торгівлі Вільнянської райдержадміністрації за тел. (06143)  4-11-53, 4-13-73.

Додатково звертаємо увагу, що відповідно до ст. 16 Закону України «Про металобрухт» особи, винні у порушенні законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, несуть адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації