ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РЦСССДМ НАЛАГОДЖУЄ СПІВПРАЦЮ З ГРОМАДАМИ

Фахівцями Вільнянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено засідання «круглого столу», на якому проаналізовано діяльність системи з початку року щодо виконання основних завдань центру. Зокрема, увагу було приділено питанням забезпечення участі центру у виконанні загальнодержавних соціальних програм, упровадження нових соціальних технологій, спрямованих на раннє виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги; формування відповідального батьківства, запобігання випадкам відібрання дитини у батьків; створення умов для повернення батькам дитини з інтернатного закладу; здійснення моніторингу за дотриманням державних стандартів соціальних послуг під час проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Особливо актуальною на сьогодні  є  діяльність центру на етапі впровадження децентралізації. Налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами є важливим кроком на шляху до надання кваліфікованих соціальних послуг на територіях. Наразі в районі функціонує 3 об’єднаних територіальних громади. Цей процес буде розвиватися й надалі. Тому налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами є важливим кроком на шляху до надання кваліфікованих соціальних послуг. Спеціалістами районного центру протягом звітного періоду 2018 року виявлені та проінспектовані  112 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та яким надано комплекс різних соціальних послуг. На сьогодні на обліку РЦСССДМ перебуває 388 сімей у яких виховується 752 дитини та 37 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом знаходиться 7 осіб та 45 сімей, у яких виховується 101 дитина. За станом на 01.05.2018 в районі функціонує 10 прийомних сімей до яких  влаштовано 21 дитину-сироту та з числа дітей, позбавлених батьківського піклування та один дитячий будинок сімейного типу де виховується семеро дітей. Учасники зібрання також обговорили питання розвитку послуги патронату над дитиною, а також упровадження інституту наставництва. За підсумками проведеного заходу учасники визначилися з першочерговими завданнями на 2018 рік для розвитку якісних соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді. До пріоритетних віднесено: забезпечення впровадження нових соціальних технологій, які спрямовані на раннє виявлення складних життєвих обставин; формування відповідального батьківства; своєчасне надання якісних соціальних послуг незахищеним категоріям населення; створення умов для повернення дітей з інтернатних закладів у сім’ю, впровадження нових соціальних послуг, а саме патронат над дитиною та наставництво; плідна взаємодія центрів соціальних служб та об’єднаних територіальних громад.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації