ПРОФІНФОРМАЦІЙНИЙ ГРУПОВИЙ ЗАХІД ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Кожній людині у своєму житті доводиться зробити найголовніший, найвідповідальніший вибір – вибір майбутньої професії. Фахівці Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ систематично проводять профорієнтаційну роботу з учнями загальноосвітніх шкіл району. Завдяки цим зустрічам школярі знайомляться з правилами вибору професії, навчальними закладами регіону, з станом сучасного ринку праці, актуальними професіями. Вчасно отримана інформація допоможе молоді зробити перший вірний крок в виборі майбутньої професії.

Саме в цьому напрямку служба зайнятості проводить відповідну роботу з учнівською молоддю. Так, провідним фахівцем Вільнянської районної філії Тетяною Отиско у Любимівському навчально-виховному комплексі проведено профінформаційний груповий захід для учнівської молоді ««Хочу. Можу. Треба». Щоб вибір професії був справді свідомим і вільним, необхідно враховувати принаймні три фактори: інформованість про світ професій, знання своїх особистих особливостей та умінь, вміння співвідносити особисті якості з вимогами, до професії і спеціальності. Найчастіше людина вирішує займатись тим, що їй подобається, іноді обирає так звані престижні  й високооплачувані професії, не завжди враховуючи свої здібності. Більшість обирає професію не за покликом душі, а за бажанням та фінансовою спроможністю батьків або іншими критеріями. В рамках проведеного заходу Тетяна Отиско ознайомила учнів з професіями та спеціальностями, що користуються попитом на ринку праці району та області, розповіла про можливості працевлаштування за обраними професіями в районі та в межах області. Надала інформацію про потребу підприємств, установ і організацій у кваліфікованих кадрах, перспективи розвитку ринку професій, вимоги до професій, можливості професійного росту в процесі трудової діяльності, а також про те, як необхідно обирати свою майбутню професію, яких помилок при цьому можна припуститися та як їх уникнути. Тому, щоб вибір професії був справді свідомим і вільним, необхідно враховувати принаймні три фактори: інформованість про світ професій, знання своїх особистих особливостей та умінь, вміння співвідносити особисті якості з вимогами, які пред'являють професія і спеціальність. Школярам сподобався урок, вони включалися в розмову, тому є надія, що дана інформація стане їм у пригоді при виборі професійного шляху. Також учні були ознайомлені з інноваційним проектом «START PROFI Обирай. Вирішуй. Дій.»

Вільнянська районна філія Запорізького ОЦЗ