АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОХОРОНИ ПАМ’ЯТОК АРХЕОЛОГІЇ-КУРГАНІВ ТА КУРГАННИХ МОГИЛЬНИКІВ

Під головуванням Олександра Руденка, голови райдержадміністрації, за ініціативи відділу культури і туризму райдержадміністрації відбулась робоча нарада з питань охорони культурної спадщини у Вільнянському районі. У нараді взяли участь начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Лук’янчук, директор комунальної установи «Вільнянський районний краєзнавчий музей» Вільнянської районної ради Тетяна Гриценко та молодший науковий співробітник комунальної установи «Вільнянський районний краєзнавчий музей» Вільнянської районної ради Юлія Бредун.

Були обговорені актуальні питання стосовно охорони пам’яток археології – курганів та курганних могильників. На території Вільнянського району налічується 141 пам’ятка такого виду, до їх складу входять 411 курганів. Такі об’єкти є державною власністю, будь-яка діяльність на їх територіях, що може призвести до пошкодження чи руйнування пам’яток, забороняється законом. У ході наради було проаналізовано роботу відділу культури і туризму райдержадміністрації як органу охорони культурної спадщини на території району. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Лук’янчук зазначила, що згідно річного плану проводяться виїзди та обстеження пам’яток археології за участі фахівців-археологів і землевпорядників сільських рад. Під час огляду курганів визначаються їх розміри та координати, у центрі встановлюється інформаційний знак з охоронним номером. Такі інформаційні знаки визначають курган на місцевості, адже деякі з пам’яток внаслідок багаторічного проведення на них сільськогосподарських робіт майже зовсім втратили земляний насип. Після обстеження пам’яток відділ культури і туризму райдержадміністрації направляє землекористувачам роз’яснювальні листи, попередження, копії актів огляду з координатами і розмірами курганів та картографічні матеріали. Таким чином, фермерські господарства та інші підприємства, що працюють на полях району, мають змогу визначити кургани на місцевості та зобов’язані припинити будь-які роботи на їх територіях та в охоронних зонах (5 м від підніжжя кургану). Під час робочої наради голова райдержадміністрації Олександр Руденко підкреслив, що збереження пам’яток – історичного багатства нашого народу – є завданням як державних органів, так і органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, а також всіх громадян. У Вільнянському районі діє Програма охорони земель історико-культурного призначення на 2018-2022 роки, прийнята рішенням Вільнянської районної ради від 23.03.2018 №17, відповідно до якої буде продовжено роботу з охорони пам’яток археології.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації