СВЯТО ЛІТА, ЗЕЛЕНІ, ДОБРА

Трійця – одне з головних християнських свят. Але багато традицій це свято зберегло ще з прадавніх дохристиянських часів. Трійцю називають зеленими святами або літніми святками. Вона символізує початок літніх польових робіт. І звичаї, що входять до циклу зелених святок, тривають від цього дня аж до свята Купала. 27 травня 2018 року працівниками Новософіївського сільського будинку дозвілля проведено театралізоване свято до Дня Трійці «Свято літа, зелені, добра» на базі с. Українка.

Зелені свята відзначили за древніми традиціями. І кожен, хто побував на заході відчув справжній дух свята, єднання з природою, осягне мудрість предків. Театралізована програма на свята Трійці включала в себе і древні легенди. Ведуча розповіла про звичаї, обряди, пов’язані з першим літнім святом – Трійцею, провела конкурс на кращий віночок з польових квітів, листя, зелені та хороводи добра. В концертній програмі прийняли участь солісти клубних закладів Вільнянського району: Людмила Тандура, Ольга Шапар, Людмила Пелех (Новософіївський СБД), народний аматорський фольклорний колектив «Вечорниці» (КУ «Вільнянський РБКД» ВРР). Для найменших відвідувачів діяв дитячий майданчик, діти розважалися на батуті, пригощалися солодкою ватою, грали у веселі ігри. Тож, гості долучилися до обрядів і традицій наших пращурів та відсвяткувати Зелені Свята по-справжньому, яскраво та дружньо! Всіх присутніх господині пригостили пиріжками! Свято закінчилося вечором відпочинку. Цікавою і пізнавальною програма святкування стала як для дорослих, так і для дітей.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації