ВИПУСКНИКИ СІЛЬСЬКИХ ШКІЛ В ОБЛАСТІ МОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЯ СІЛЬСЬКИМ КОЕФІЦІЄНТОМ

Міністерство освіти і науки звернулося до місцевих органів управління освітою з проханням верифікувати списки шкіл, розташованих на території сіл. У Запорізькій області на території 20 районів у сільській місцевості функціонує 301 загальноосвітній навчальний заклад. Департаментом освіти і науки облдержадміністрації здійснюється верифікація цих закладів, після чого списки будуть надіслано директорату вищої освіти і освіти дорослих.

Верифікація списків потрібна для того, щоб під час вступної кампанії можна було перевірити правомірність використання абітурієнтом сільського коефіцієнта. Цього року сільським коефіцієнтом можуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту у школах, що працюють на території сіл. Він дорівнюватиме 1,02 (для вступників із сіл на аграрні спеціальності – 1, 05).

Після уточнення переліки будуть підвантажені в Єдину державну електронну базу з питань освіти і в електронних кабінетах випускників таких шкіл автоматично з’являтиметься повідомлення про можливість застосування сільського коефіцієнта. Вступникові також потрібно буде завантажити в кабінет довідку про реєстрацію в сільській місцевості встановленого зразка.

У Міністерстві водночас підкреслюють, що сільський коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА