ЗАВДЯКИ ДОНОРАМ КОЖЕН ЖИТЕЛЬ ОБЛАСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ ЗАГОТОВЛЕНОЮ КРОВ’Ю

Щорічно з 2005 року по всьому світу відзначають Всесвітній день донора крові. У заходах до Дня донора беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 181 національне товариство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, 50 добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з усіх країн світу.

Цьогорічною темою кампанії Всесвітнього дня донора крові є «Донорство крові як акт солідарності». Крім цього, для привернення уваги світової спільноти щодо добровільного донорства прийняте гасло «Подумай про інших. Здай кров. Поділися життям».

В Україні, за статистичними даними, щороку проводиться більш 670 тисяч гемотрансфузій. Компоненти і препарати крові широко застосовуються в хірургії (при трансплантації органів, операції на серці й опорно-руховому апараті); онкології,  при допомозі породіллі,  наданні допомоги постраждалим у катастрофах, аваріях природного і техногенного характеру; при виконанні громадянського обов'язку в зоні АТО.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у Запорізькій області тільки за 2017 рік проведено понад 44 тисячі гемотрансфузій. Це стало можливим завдяки понад 25 тисячам небайдужих людей, які в цілому здійснили близько 35 тисяч донацій.

Згідно з всеукраїнською статистикою, за підсумками діяльності закладів служби крові за 2017 рік середній відсоток донорів від загальної кількості населення регіонів України в 2017 році становить 0,93%, по Запорізькій області - 1,44%. Кількість донацій крові, плазми і клітин крові на одну тисячу наявного населення по Запорізькій області становить 19,8. У середньому по Україні  цей показник становить 13,05. На одного жителя Запорізької області припадає 9,4 мл заготовленої донорської крові.

У Запорізькій області донорська кров заготовлюється на чотирьох станціях переливання крові та в 11 відділеннях трансфузіології. Разом ці заклади лише за 2017 рік заготовили 16633,6 літра консервованої крові, 8183,1 літра плазми, 6638,8 літра еритроцитів для забезпечення ними потреб лікувальних закладів регіону.

Довідково: У травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я міністри охорони здоров'я різних країн світу одностайно висловили підтримку добровільному донорству. Датою свята обрано день народження австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата Карла Ландштейнера (1868-1943), заслугою якого є відкриття в 1900 році груп крові людини. Цей день координується Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА