НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ-ОРГАНІЗАЦІЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ВІДПОЧИНУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Стан організації безпечних умов відпочинку та оздоровлення, місць масового відпочинку на водних об’єктах та забезпечення безпечної експлуатації засобів розваг у літній період 2018 року обговорили учасники наради, яка відбулася під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Руденка. Під час здійснення планових та позапланових перевірок дитячих оздоровчих закладів та закладів відпочинку особливу увагу звернено на: стан електрогосподарства; шляхи евакуації при виникненні пожежі; наявність та стан утримання систем протипожежного захисту; наявність та стан утримання первинних засобів пожежогасіння; стан вогнезахисного покриття будівельних конструкцій; наявність та стан утримання внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання.

Розглянуто питання здійснення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Світлана Балабанова поінформувала присутніх про хід виконання розпорядження районної державної адміністрації від 25.05.2018 № 267 «Про оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2018 року», яким затверджено склад оперативного районного штабу з координації проведення оздоровчої кампанії 2018 року та план заходів щодо організації  проведення оздоровлення та відпочинку дітей  влітку 2018 року у Вільнянському районі.  Вільнянському районі  функціонувало 7 пришкільних таборів з денним перебуванням: при Вільнянській гімназії «Світоч», Матвіївському ЗНВК «Всесвіт», Михайлівському НВК, Вільнянській ЗОШ № 3, Люцернянському НВК, М-Лукашівській ЗОШ, Дружелюбівському НВК. Загалом у пришкільних таборах змістовним дозвіллям охоплено 845 дітей. Своєчасно були підписані паспорти на відкриття та функціонування таборів з денним перебуванням на базі загальноосвітніх навчальних закладів Вільнянського району  та дитячі заклади оздоровлення та відпочинку «Маяк», «Веселка». Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено графік перевірки роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку «Маяк» та «Веселка». Рішенням Вільнянської районної ради від 22.12.2017 року № 5 затверджено  районну комплексну Програму «Молодь» на 2018-2020 роки. У розрізі  реалізації програми «Молодь» виділено з місцевого бюджету 35 тисяч гривень на перевезення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 100 тисяч на оздоровлення дітей шкільного віку осіб, визнаних учасниками бойових дій та 615 тисяч на харчування дітей у пришкільних таборах з денним перебуванням, у розрахунку 50 гривень на кожну дитину в день. Станом на 19.06.2018 року в УДЦ «Молода гвардія» та МДЦ «Артек» оздоровлено 12 дітей, з них: до УДЦ «Молода Гвардія» направлено 2 дитини-із багатодітної сім’ї, 1 дитина-інвалід; 1 дитина, позбавлена батьківського піклування; 1 дитина-сирота; в МДЦ «Артек» оздоровлено 2 дітей із малозабезпечених сімей, 1 дитина-із багатодітної  сім’ї, 1 дитина-інвалід та 3 дітей, позбавлені батьківського піклування.

Згідно наказу  Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації від 04.06.2018 № 158 «Про примірний розподіл путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету на I-III зміни 2018 року» буде направлено дітей пільгових категорій:

на II зміну  в ДЗОВ «Факел» 23 путівки з 26.06.2018-16.07.2018 року, в ДЗОВ «Меотида» 6 путівок з 26.06.2018-16.07.2018 року та в ДЗОВ «Аіст»   5 путівок з 24.06.2018-14.07.2018 року;

на III зміну ДЗОВ «Факел» 12 путівок з 17.07.2018-06.08.2018 року, в ДЗОВ «Меотида» 7 путівок з 18.07.2018-07.08.2018 , в ДЗОВ «Аіст» 7 путівок з 17.07.2018-06.08.2018 року. Олександр Руденко звернув увагу присутніх на основних аспектах виконання відповідних заходів, зокрема, при вирішенні кадрових питань необхідно забезпечити сезонне працевлаштування кваліфікованих медичних працівників, створити умови для працевлаштування молоді, сприяти діяльності учнівських і молодіжних трудових загонів професійно-технічних навчальних закладів; активізувати роботу педагогічних колективів для забезпечення функціонування таборів відпочинку з денним перебуванням. У період оздоровчого сезону пильна увага має бути приділена проведенню моніторингу лабораторних та інструментальних досліджень у сфері санітарного та епідемічного благополуччя.

Не менш важливе питання - організація належної охорони громадського порядку. За кожним дитячим закладом оздоровлення та відпочинку мають бути закріплені працівники галузевих служб поліції, а також підрозділів ювенальної превенції. На профільні служби райдержадміністрації покладено завдання проведення лекцій, бесід з дітьми з метою попередження травмування, нещасних випадків на воді, формування здорового способу життя, роз’яснення про шкідливий вплив уживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Управління соціального захисту райдержадміністрації