НАПЕРЕДОДНІ ЖНИВНОЇ КАМПАНІЇ РЯТУВАЛЬНИКИ ПЕРЕВІРИЛИ МІСЦЯ ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВРОЖАЮ

Пора жнив - особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу ситуацію створюють спекотна погода, сухі хліба, техніка, яка задіяна на жнивах та, досить часто, людська недбалість і безвідповідальність.Найменша необережність у поводженні з вогнем біля хлібних масивів, необережно кинутий недопалок, іскри різного походження, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

Саме в цей спекотний період першим завданням рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій є збереження нового врожаю. Тож, перед початком жнивної кампанії рятувальники Вільнянського району провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівникам ТОВ «Прогрес-Агро» в с. Антонівка. Спеціалісти ДСНС під час бесіди зі співробітниками сільгосппідприємств, нагадали основні правила пожежної безпеки під час проведення збору урожаю зернових культур, готовності зернозбиральної техніки, агрегатів та автомобілів, комбайнів щодо оснащення первинними засобами пожежогасіння, іскрогасниками та заземлюючим металевим ланцюгом.З працівниками сільгосппідприємства, які будуть задіяні під час збору врожаю, провели протипожежний інструктаж та вручили пам’ятки з застереженнями.

- Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Нагадаю, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність, - наголосив керівнику головний інспектор Вільнянського районного сектору Руслан Шпак.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області закликає працівників сільськогосподарської галузі та всіх громадян із проханням бути вкрай обережними з вогнем і пожежонебезпечними предметами, мандруючи на автомобілі чи пішки повз хлібні лани.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області