ВІДЗНАЧЕНО КРАЩИХ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

У цьому році ми відзначаємо 100-річчя державної служби України – у 1918 році в добу Гетьманату Павла Скоропадського прийнято ряд законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили засади функціонування інституту державної служби та статусу державного службовця. Наше минуле, досвід, традиції та цінності є наріжним каменем побудови сучасної державної служби. Понад 240 тисяч державних службовців України є реальними провідниками ідей державності; сприяють створенню умов для відкритого громадянського суспільства; забезпечують захист прав і свобод людини і громадянина; забезпечують результативну та стабільну діяльність органів державної влади відповідно до їх завдань, повноважень і компетенцій.

Україна стала першою з пострадянських країн, яка в 1993 роді прийняла Закон «Про державну службу», встановивши таким чином особливий правовий статус осіб, уповноважених на виконання функцій держави – державних службовці. І хоча Закон не був досконалим і скоріше унормовував перехідний період з усіма його складнощами й протиріччями, сам факт інституціоналізації в Україні державної служби став важливим для українського державотворення. Новим етапом становлення інституту державної служби став Закон України «Про державну службу», який прийнято 10 грудня 2015 року. Новаціями стали розмежування політичних та адміністративних посад, забезпечення політичної нейтральності, стабільності та професійності державної служби, що діє в інтересах суспільства.

Урочистості з нагоди Дня державної служби відбулися у райдержадміністрації. Зі святом державних службовців привітав голова райдержадміністрації Олександр Руденко, який наголосив, що реформи, спрямовані на реалізацію національних інтересів у контексті розвитку України як демократичної, соціальної держави, зумовили запровадження нових підходів у сфері кадрової політики та необхідності визначення стратегічного бачення формування, професійного розвитку та раціонального використання кадрів, усіх трудових ресурсів України, цілей і пріоритетів кадрової діяльності. Без створення правових, організаційних та фінансових засад державної кадрової політики ми не можемо розраховувати на успіх глибинних реформ, які нам належить втілювати на практиці фактично у всіх сферах життя українського суспільства. Реалізація державної кадрової політики базується на засадах професіоналізму та порядності, перевагах «економіки знань», коли інтелектуальні ресурси дають більший прибуток, ніж природні. Метою державної кадрової політики є забезпечення всіх сфер життєдіяльності держави кваліфікованими кадрами. Державні службовці є найбільш стабільним соціальним елементом суспільства й держави, носієм їх традицій та досвіду. Об’єктом безпосереднього державного управління є особовий склад державної служби, кадри органів державної влади. Тому щорічно державні службовців структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату підвищують кваліфікацію в рамках конкурсу «Кращий державний службовець». З нагоди свята Олександр Руденко вручив відзнаки державним службовцям районної державної адміністрації. Так, відзначено переможців та лауреатів щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»: заступника начальника управління-начальника відділу з питань праці та зайнятості управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмилу Ткаченко; головного спеціаліста-головного бухгалтера бюджетного відділу управління фінансів райдержадміністрації Ольгу Скубицьку; начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації Олену Зіменко; головного спеціаліста відділу з питань праці та зайнятості управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлану Полякову.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації