РАЙОННА ВЛАДА Й НАДАЛІ ПОСИЛЮВАТИМЕ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО

Учасникам АТО та членам їх сімей, згідно з розпорядженнями голови райдержадміністрації, надаються різні види допомоги: матеріальна, консультативна, юридична, соціальна, медична, психологічна. Для цього створена та працює група підтримки самодопомоги та взаємодопомоги для учасників антитерористичної операції. Проте на порядку денному стоїть питання про подальше посилення заходів з підтримки військових. Про це йшлося під час наради у голови райдержадміністрації Олександра Руденка.

Облік і соціальний супровід військовослужбовців, які брали безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, здійснюється управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації. Наразі 13 учасникам АТО встановлено статус інваліда війни, 487 - статус учасника бойових дій, 12 особам - статус члена сім'ї загиблого військовослужбовця. Одноразову грошову допомогу - по 500 грн. - виплачено 16 учасникам бойових дій, загальна сума якої склала 8,0 тис. грн. У районі діє програма, якою передбачено кошти з місцевих бюджетів на соціальний захист учасників АТО та членів їх сімей і визначено суми для надання матеріальної допомоги. Учасникам АТО передбачено першочергове надання путівок на санаторно-курортне лікування, наразі його потребують 14 бійців. Проводиться робота з оздоровлення дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередню участь у проведенні АТО. Загалом протягом оздоровчої кампанії планується оздоровити 20 дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у АТО. Бійці, які повернулися додому, не залишаються зі своїми проблемами сам на сам. Для цього функціонує Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції при райдержадміністрації.  Створено телефонну «гарячу лінію» у форматі «єдиного вікна» при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації (тел. 4-16-29). Начальник управління соціального захисту населення Світлана Балабанова підкреслив, що питання надання соціальної і матеріальної допомоги військовослужбовцям, які безпосередньо брали участь у бойових діях на Сході України, і членам родин загиблих бійців, знаходяться на постійному контролі. За підсумками обговорення питання про соціальний захист учасників АТО та з урахуванням пропозицій, що надійшли,  прийнято рішення про подальше посилення підтримки військових.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації