РАЙОННА ВЛАДА ТРИМАЄ НА КОНТРОЛІ ПІДГОТОВКУ ОБ’ЄКТІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ РАЙОНУ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Про стан підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до проходження осінньо-зимового періоду 2018/19 року було заслухано під час наради, яку провів голова райдержадміністрації Олександр Руденко. За інформацією відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.05.2018 №277 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років» затверджені заходи з підготовки населених пунктів Вільнянського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років.

Заходами передбачено підготовчі та ремонтні роботи на котельнях і теплових мережах міської ради. Органам місцевого самоврядування, власникам котелень, виробникам послуг з теплопостачання рекомендовано виконати перевірку та ремонт котельного обладнання. Власникам житлового фонду, виробникам послуг з утримання будинків рекомендовано забезпечити організацію поточного ремонту жилих будинків, безаварійну роботу та належний технічний стан димовентканалів. Бюджетним установам району необхідно забезпечити профілактичні, діагностичні, ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери, забезпечити створення необхідних запасів палива для котелень, що обслуговують заклади освіти, охорони здоров’я, культури і туризму. Заходами також передбачена своєчасна підготовка зовнішніх інженерних мереж, об’єктів благоустрою та виробничої сфери. Згідно заходів проведена наступна робота. У м. Вільнянськ теплопостачання житлового фонду та об’єктів соціальної, виробничої сфери будуть забезпечувати комунальні котельні міської ради по вул. Каштановій, 1, пров. Шкільний, 5 та вул. Козацька, 20, які орендує ОВУЖКГ м. Вільнянськ. Теплопостачальне підприємство в попередньому опалювальному сезоні 2018/2019 років забезпечило стабільну подачу теплової енергії до об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери м. Вільнянськ.

Згідно заходів по підготовці теплового господарства ОВУЖКГ до роботи в опалювальний період 2018/2019 років станом на 01.07.2018 проведено ремонтні роботи по всім трьом котельням м. Вільнянськ на загальну суму 105,0 тис. грн..  Виконані роботи з очистки поверхонь нагріву котлів, ремонт футеровок та обмуровок, виконано ремонт ділянки  магістрального трубопроводу, виконано опресовку теплових мереж, проведено ремонт котла НІІСТУ -5 в котельні по вул. Каштанова,1, продовжується ремонт котла ДКВР 10/13 в котельні по вул. Козацькій, 20 та інші роботи. Станом на 01.07.2018, комунальні котельні міста готові до роботи в зимовий період на 43%. Заборгованість теплопостачального підприємства за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» відсутня. Установи, які фінансуються за рахунок  державного та місцевих бюджетів також не мають боргів за спожите тепло. ОСББ «Вільнянський», яке станом на липень 2017 року мало, заборгованість у сумі  73 тис. грн. перед ОВУЖКГ, на теперішній час повністю розрахувався за отримані послуги теплопостачання. Котельні закладів охорони здоров’я готуються до осінньо-зимового періоду згідно графіку. Проводиться ревізія та ремонт запірної арматури на внутрішніх та зовнішніх теплових мережах. Котельні, які опалюються вугіллям повністю забезпечені паливом до кінця опалювального сезону. Готовність котелень медичних закладів становить 42%. На котельнях освітянських закладів та закладів культури продовжується підготовка до опалювального сезону. Розпочато реконструкцію котельні Тернівського НВК, завершені роботи з встановлення дистанційних засобів передачі даних у газових котельнях Петро-Михайлівської ЗОШ та Дніпровської ЗОШ. Котельні, які опалюються вугіллям повністю забезпечені паливом до кінця 2018 року. Разом з тим, проблемним  залишається питання реконструкції систем газопостачання з облаштуванням засобами дистанційної передачі даних комерційних вузлів обліку природного газу на котельнях бюджетної сфери. Проведення цих робіт передбачено Кодексом газорозподільних мереж, тому газові котельні всіх бюджетних установ району повинні бути облаштовані до початку  опалювального сезону 2018/2019 років зазначеними засобами. У зв’язку з обмеженим фінансуванням, виконати реконструкцію систем газопостачання у 2018 році по всіх котельнях бюджетних установ на 100% немає можливості.

Житловий фонд м. Вільнянськ становить 75 житлових багатоквартирних будинків, з них: ОСББ – 8, ЖБК – 1, будинки комунальної власності – 29, будинки громадської (колективної власності) – 38.  На централізованому опаленні у м. Вільнянськ залишається 33 багатоквартирних будинки. Станом на 01.07.2018, житловий фонд багатоповерхової забудови готовий  до опалювального сезону на 43%, що не відрізняється від темпів підготовки минулого року. Виконуються роботи по поточному на капітальному ремонту покрівель, заміні внутрішніх інженерних мереж. Виконано  ремонт 480 м.п. блочних швів житлових будинків, ця робота продовжується. Станом на 22.06.2018 відремонтовані поточним ремонтом покрівлі 2 житлових будинків. Проведено ревізію запірної арматури в  10 будинках, що централізовано опалюються з розбиранням та заміною сальників тощо. Ліцензованою організацією продовжується перевірка димовентканалів всіх житлових будинків, про що складаються відповідні акти, копії яких направляються Вільнянському управлінню з експлуатації газового господарства. Проводиться ревізія запірної арматури в будинках, що централізовано опалюються з розбиранням та заміною сальників тощо. Багатоповерховий житловий фонд сільської місцевості району централізованого теплопостачання не має і користується індивідуальним опаленням. Підготовка житлового фонду в сільській місцевості забезпечується силами сількомунгоспів та самими власниками будинків.        

Підготовка об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років проводиться  згідно планових завдань. Райдержадміністрація співпрацює зі всіма відповідними службами району та здійснює постійний контроль за станом підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років. Комунальні служби району, установи соціальної сфери з належною відповідальністю відносяться до виконання заходів щодо підготовки підпорядкованих їм об’єктів до зими.

 

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації