У новому році збільшено ресурс для місцевих бюджетів Запорізької області

Підсумки виконання місцевих бюджетів Запорізької області за 2017 рік та основні показники державного бюджету на 2018 рік було розглянуто під час наради голови облдержадміністрації Костянтина Бриля з керівниками структурних підрозділів  ОДА.

Як доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, протягом 2017 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 9,5 млрд. грн. доходів, що становить 106 % від плану. Додатково  місцевими бюджетами отримано 0,5 млрд. грн. Затверджені плани надходження доходів виконали всі міста, райони та об’єднані територіальні громади області.

Надходження доходів загального фонду зросли в порівнянні з 2016 роком на 1,8 млрд. грн. або на 23,6 %. Найбільший приріст серед міст і районів забезпечено  у: Веселівському районі - на 53 %,  Великобілозерському районі - на 43,8 %,  Кам'янсько- Дніпровському районі - на 40,1 %,  Розівському районі - на 38,5 %,  м. Мелітополі - на 38,3 %; серед громад: у Таврійській - у 3,7 разу,  Осипенківській та Приморській - у 2,8 разу,  Гірсівській - у 2,6 разу.

На 2018 рік у державному бюджеті для місцевих бюджетів Запорізької області передбачено міжбюджетних трансфертів  12 млрд. грн., що на 4% або на 465,9 млн. грн. більше, ніж у 2017 році. Серед них трансферти, які не виділялися в 2017 році: на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості (вже отримано 121 млн. грн.); на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (479,7 млн. грн.).

У державному бюджеті передбачено для місцевих бюджетів України кошти, які будуть розподілятись Кабінетом Міністрів України, частину з яких також отримає Запорізька область. Загальний обсяг не розподілених коштів складає 28,8 млрд. грн., що на 55,6% або на 10,3 млрд. грн. більше, ніж у 2017 році.

При доопрацюванні державного бюджету було повернуто 50 % відрахування реверсної дотації (додатковий ресурс місцевих бюджетів області - 378,4 млн. грн.); повернуто надання пільг та субсидій населенню за рахунок коштів державного бюджету - 504,8 млн. грн.; повернуто фінансування 16 коледжів, які є структурними підрозділами вищих навчальних закладів III -IV акредитації без статусу окремої юридичної особи, за рахунок державного бюджету.  Загалом між внесеним законопроектом і прийнятим законом ресурс для місцевих бюджетів області збільшено на 1,2 млрд. грн., у тому числі для обласного бюджету  - на 359,6 млн. грн.

До державного бюджету включено 20 бюджетів об’єднаних територіальних громад, у яких відбулися перші місцеві вибори у 2017 році. Загальна кількість включених об’єднаних територіальних громад по Запорізькій області - 36. На сьогодні в області затверджено 215 із 220 місцевих бюджетів.

За підсумками розгляду питання голова облдержадміністрації Костянтин Бриль доручив головам міст обласного значення, головам райдержадміністрацій, головам територіальних громад у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» завершити роботу щодо затвердження місцевих бюджетів; врахувати в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством умов оплати праці та на енергоносії; при формуванні бюджетів розвитку, розподілі вільних залишків коштів спрямувати кошти на соціально важливі об’єкти. Заступникам голови облдержадміністрації, керівникам структурних підрозділів ОДА поставлено завдання при формуванні пропозицій до програм на 2018 рік врахувати в першу чергу програмні заходи, реалізація яких забезпечить досягнення максимального соціального ефекту.

 

10.01.2018 Департамент інформаційно діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА