ОЙ, НА ІВАНА, ТА Й НІЧКА МАЛА

Липень вступив в свої права, а значить всі відзначають одне з найцікавіших свят у році-день Івана Купала. Традиційно свято відзначають в ніч з 6 на 7 липня. Це, мабуть, єдине язичеське свято, яке збереглось до сих пір і  на яке майже не вплинуло християнство. Це свято відзначають по території всієї України. Згідно з легендою в цю ніч грали весілля Купала та Марени-це символізувало союз чоловічого і жіночого начал, двох стихій (Купало-втілення вогню, Марена-води). У закладах культури клубного типу Вільнянського району пройшла низка заходів присвячена  календарному, обрядовому святу – Івана Купала.

У суботу 07 липня 2018 року біля Широкого сільського будинку культури відбулося театралізоване дійство та святковий концерт до свята Івана Купала «Ой на Івана, та й на Купала». Ведучі свята розповіли про звичаї та обряди Купальської ночі, дівчата плели віночки, викликали містичних персонажів. Учасники свята співали обрядові пісні, виготовили Марену та Купала, проводили ігри та конкурси, водили хороводи навколо купальського вогнища, стрибали через нього на знак очищення від всього негативного. Художні колективи закладів культури клубного типу підготували яскраву концертну програму. На свято зібралося багато односельчан та жителів сусідніх сел. Після закінчення концерту для молодших учасників самодіяльності було організовано солодкий стіл, а для всіх гостей свята смачна рибна юшка та дискотека. Цього ж дня в селищі Кам’яному відбулося театралізоване обрядове свято «Ой, на Івана, та й нічка мала». Відбулася велика концертна програма. На протязі усього вечора глядачі прикрашали деревце Марену, брали участь у конкурсах, вікторинах, іграх та водили хороводи. Родзинкою вечора стало запалювання купальського вогнища.

Згідно з повір’ям рівно опівночі розквітає папороть. У природі ця рослина не цвіте, але до сьогоднішнього дня збереглися легенди і казки про те, що саме в цю чарівну ніч народження щирої любові, злиття вогню і води відбувається диво-з’являється квітка щастя, удачі і благополуччя. Квітку шукають всі, але знаходять лише парами, причому побачити його можуть тільки по справжньому закохані. Святкові заходи подарували учасникам дійства незабутні емоції та гарний настрій.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації