РЯТУВАЛЬНИКИ РАЙОНУ ПРОВЕЛИ РЕЙД У МІСЦЯХ ЗБОРУ ВРОЖАЮ

Жнива - один з найвідповідальніших періодів у роботі сільськогосподарських підприємств. В цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем біля хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, що призведе до значних матеріальних втрат. З метою недопущення виникнення пожеж на хлібних масивах під час проведення збору врожаю співробітники Вільнянського районного сектору Головного управління ДСНС України у Запорізькій області провели профілактичний рейд по місцям збирання врожаю на території ПП «Агрофірма «Родіна».

Під час заходу рятувальники вкотре наголосили аграріям про належне та неухильне дотримання правил пожежної безпеки під час збору врожаю. Експлуатація справної зернозбиральної техніки, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння, захист хлібних масивів шляхом обкошення та проорення захисних смуг, включення до складу зернозбиральних загонів пристосованої до цілей пожежогасіння техніки та її чергування в місцях збору врожаю дає можливість уникнення випадків виникнення пожеж. Під час проведення рейду оглянуто збиральну техніку, агрегати та автомобілі щодо оснащення справними іскрогасниками, первинними засобами пожежогасіння. Керівнику та працівниками сільськогосподарського підприємства наголошено, що в період збирання забороняється спалювання стерні, та післяжнивних залишків. Співробітники ДСНС звернули особливу увагу на технічний стан комбайнів, стан забезпеченості зернозбиральних агрегатів, тракторів та автомобілів сертифікованими вогнегасниками, наявність хлопавок та лопат, проведення інструктажів з питань пожежної безпеки з робітниками, які задіяні на жнивах.

Шановні громадяни! Причиною пожежі на хлібних ланах може стати навіть необережно кинутий недопалок цигарки чи сірник, а тому, мандруючи автомобілем чи пішки повз поля із збіжжям, будьте обережні з вогнем. Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області