ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ІНСПЕКТУВАТИ ХІД ЖНИВНОЇ КОМПАНІЇ В РАЙОНІ

В Запорізькій області продовжується зернозбиральна кампанія. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість та безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл. Щоб жнива пройшли без втрат, рятувальники Вільнянського району постійно проводять інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки на полях.

10 липня співробітники ДСНС завітали до СФГ «Лещенко В.М.», що знаходиться на території Михайлівської об’єднаної територіальної громади. Під час профілактичного заходу співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій звертали особливу увагу на технічний стан комбайнів, стан забезпеченості зернозбиральних агрегатів, тракторів, автомобілів та будівель на території підприємства сертифікованими вогнегасниками, наявність хлопавок та лопат, проведення інструктажів з питань пожежної безпеки з робітниками, які задіяні на жнивах. Поспілкувавшись з аграріями, які працювали на полі, рятувальники переконалися, що не проігнорував керівник даного підприємства питання пожежної безпеки. Адже тут присутня пристосована техніка (трактор з плугом та бочка з водою), більшість полів обкошено та оборано, зернозбиральна техніка забезпечена первинними засобами пожежогасіння, комбайнери пройшли протипожежний інструктаж і вміють користуватися вогнегасниками. Під час рейду рятувальники наголосили комбайнерам і трактористам щодо необхідності дотримання протипожежних заходів в місцях збирання, переробки та зберігання зернових. А щоб правила краще запам’яталися, учасникам зустрічі вручили пам’ятки з правилами пожежної безпеки під час збирання врожаю. Рятувальники звертаються до працівників сільгосппідприємств та до всіх громадян із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі в полі може стати необережно кинутий недопалок цигарки або не загашений сірник. Збережемо врожай від вогню!

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області