САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

3 2017 року санаторно-курортне лікування учасників АТО організовується за новими прнципами. Принцип «гроші ходять за людиною» не новий, стосується і санаторно-курортного лікування. Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами), (далі-Порядок).

Схема не складна, однак для її реалізації, насамперед, необхідне бажання людини, яка стала учасником АТО пройти санаторно-курортне лікування. З метою оздоровлення та отримання таких послуг, станом на 01.07.2018 року в управлінні на черзі перебуває 15 учасників АТО. Для забезпечення цієї категорії осіб санаторно-курортним лікуванням передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”, за якою на 2018 рік для оздоровлення в районі передбачено  111,8 тис. гривень. Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів.Особливо важливим є те, що відповідно до Порядку, передбачено вільний вибір самим учасником АТО санаторно-курортного закладу, який працює по тристороннім угодам. З переліком таких оздоровчих закладів можна ознайомитися за посиланням: https://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html.

Крім цього, з переліком санаторно-курортних закладів, які надіслали свої пропозиції щодо співпраці можна ознайомитися в управлінні соціального захисту населення Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області. Для учасників АТО та осіб з інвалідністю з числа учасників АТО санаторно-курортне лікування організовується шляхом укладання тристоронньої угоди між людиною, управлінням та санаторно-курортним закладом. Кошти санаторіям перераховуються управлінням за фактично надані послуги через безготівкове перерахування  коштів, тобто учасник АТО отримує послугу з санаторно-курортного лікування БЕЗКОШТОВНО. Більшість зацікавлених осіб виявляли бажання пройти санаторно-курортне лікування з жінками, тобто поділити свою путівку. Але ця норма Порядком не передбачена і санаторно-курортне лікування, за цим принципом передбачено виключно для учасників АТО. Проте, з тих чи інших причин, станом на 01.07.2018 року із 15 осіб, які перебувають на черзі послуги з санаторно-курортного лікування отримав лише 1 учасник АТО. Ще 4 учасникам АТО заброньовані місця в санаторно-курортних закладах на серпень-жовтень 2018 року. (ДП “Клінічний санаторій ім.Пирогова” , Санаторій курорт «Орлівщина»). З метою використання бюджетних коштів, передбачених для санаторно-курортного лікування учасників АТО та осіб з інвалідністю з числа учасників АТО запрошуємо усіх бажаючих цієї категорії осіб до управління за адресою: каб.№15, вул.Бочарова, буд. 30, м.Вільнянськ, Запорізька область, 70002, тел.41629. У разі відсутності бажаючих учасників АТО в послугах санаторно-курортного лікування управління вимушене буде повернути ці кошти до Державного бюджету.

Управління соціального захисту населення Вільнянської райдержадміністрації