СЛУЖБИ РАЙОНУ ЗАКЛИКАЮТЬ ДО БЕЗПЕЧНОГО ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ

Літо - пора канікул! Літо - пора довгоочікувана і благодатна. Але, тим не менше, саме в період літніх канікул дітей підстерігає безліч небезпек. Діти у літній час залишаються без нагляду педагогів, тому відповідальність за організацію їх дозвілля, збереження  життя і здоров’я  несуть батьки та особи, які їх замінюють. Але, на жаль, з настанням літнього періоду завжди існує загроза зростання рівня різного роду небезпеки, особливо: пожежної, на водних об’єктах, дорожньо-транспортні пригоди, знаходження вибухонебезпечних предметів, інфекційні захворювання та інші, внаслідок яких травмуються та гинуть діти.

За повідомленням Вільнянського РС ДСНСУ у Запорізькій області протягом першого півріччя через дитячі пустощі з вогнем трапилося вже чотири пожежі. Статистика свідчить, що в позаурочний час і під час канікул значно збільшується кількість нещасних випадків з дітьми, у тому числі зі смертельними наслідками. Причиною цього є низький рівень відповідальності окремих батьків за організацію дозвілля дітей та контролю за дотриманням ними безпечної поведінки. Хоча кількість випадків смертельного травматизму за останні три роки  зменшується, але в  2018 році через нещасні випадки загинули восьмеро дітей, частина з яких сталися через порушення дітьми правил безпеки та бездоглядність дорослих. Тому шановні батьки зважте на те, що майже 50% побутових травмувань з дітьми, про що свідчить статистика за останні 5-ть років, трапилось саме під час канікул. Щоб запобігти травматизму дітей в період літніх канікул, необхідно особливу увагу в цьому напрямку, в першу чергу, звернути батькам в запобіганні дитячій бездоглядності, організації дозвілля дітей за місцем проживання, при відвідуванні рідних і близьких, створення безпечних умов під час відпочинку на природі, особливо біля водоймищ, безпечної їзди на веломототранспорті, під час проведення масових заходів та інше. Також слід пам’ятати, що літнє сонце приносить не тільки лагідні відчуття, але й неприємності у виді сонячних опіків та теплових ударів, тому крім відповідного одягу діти повинні мати з собою головні убори та питну, не солодку та не газовану, воду. Враховуючи вищезазначене, в першу чергу батькам, в цей період необхідно постійно проводити з дітьми бесіди з питань безпеки та правил поводження: при експлуатації побутових газо та електроприладів; на транспорті, на автошляхах і залізниці та біля них; під час відпочинку поблизу водоймищ; на воді під час купання та на водному транспорті для прогулянок і розваг; на відкритому сонці та в спекотну погоду. У своїй більшості батьки для дітей являються взірцем для наслідування їхньої поведінки та дій, тому батькам необхідно особистими вчинками та прикладами формувати в своїх дітях навички здорового способу життя та поведінки. Тільки поєднавши вищезазначені аспекти літній відпочинок для родини пройде змістовно та весело, дитяча бездоглядність буде мінімальною, а діти максимально оздоровляться, загартуються, змужніють, стануть дорослішими і мудрішими, що в свою чергу позитивно вплине на попередження і зниження дитячого побутового травматизму та нещасних випадків.

У зв’язку з цим фахівці рятувальних служб району звертаються до  батьків з проханням забезпечити дітям організоване дозвілля, пояснити правила безпечної поведінки та здійснювати контроль за їх поведінкою і місцезнаходженням.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації