ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ «ВРОЖАЙ-2018» У РАЙОНІ

З метою координації дій в райдержадміністрації проведено засідання районної робочої групи з організації проведення заходу «Врожай-2018» на якому було розглянуто питання проведення моніторингу стану використання сільськогосподарських земель. На сьогоднішній день, районною робочою групою проведено моніторинг стану використання сільськогосподарських земель на площі, що становить 89 % до загальної площі сільськогосподарських земель району, що підлягають моніторингу.

В рамках проведення заходу «Врожай-2018» членами районної робочої групи встановлено факти використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, колективної та комунальної власності без оформлення правовстановлюючих документів. Матеріали щодо порушень земельного законодавства, виявлених в ході проведення моніторингу стану  використання сільськогосподарських земель в рамках проведення заходу «Врожай-2018» передані до відповідних правоохоронних органів. За інформацією, наданою Запорізьким приміським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області в районі обліковується 136 платників-сільсьгосптоваровиробників, з них 125 займається вирощуванням сільськогосподарської продукції. Штатна чисельність працівників, зайнятих вирощуванням сільськогосподарських культур склала 1062 особи.Середньомісячна заробітна плата на 1 працюючого в травні 2018 року склала 4046 грн. Найбільшу середньомісячну заробітну плату отримують працівники ПП «Агрофірма «Авангард» - 11,8 тис. грн., Агрофірма «Перше Травня» - 8,9 тис. грн., ТОВ «Агрофірма «Славутич» - 8,0 тис. грн., ПАТ «Вільнянський Агрос» - 7,8 тис. грн. В районі у 72 платника середня заробітна плата найманим працівникам складає більше 3723,00 грн., 33 платника нараховують заробітну плату найманим працівникам в середньому на рівні мінімальної заробітної плати, 18 платників в середньому нараховують та виплачують заробітну плату нижче встановленого законом мінімуму. Як позитивну тенденцію слід відзначити збільшення питомої ваги страхувальників, які виплачують заробітну плату своїм працівникам на рівні мінімальної та вище, в порівнянні з початком року. Наразі, робочою групою продовжується обстеження сільськогосподарських угідь району та здійснення аналізу стану використання сільськогосподарських земель суб’єктами господарювання.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації