КОСТЯНТИН БРИЛЬ: "В ПОТОЧНОМУ РОЦІ МИ ЗМОЖЕМО ОНОВИТИ НАЙБІЛЬШ ПРОБЛЕМНІ ДІЛЯНКИ АВТОШЛЯХІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перевірив  виконання робіт поточного середнього ремонту на ділянках а/д Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через місто Кременчук)-Маріуполь та а/д Н-30 Василівка - Бердянськ. Першою стала автомобільна дорога Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя - Маріуполь на ділянці км 499+489 - км 535+789. Роботи на об’єкті виконує підрядник ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ». Виконання робіт на об’єкті розпочато підрядником 16 травня поточного року. На цей час виконані оботи з фрезерування асфальтобетонного покриття – 17,1 км, на площі 161,7 тис.м2, регенерація шарів основи дорожнього покриття загальною протяжністю 11 км на площі 88 тис.м2, влаштування вирівнюючого шару 17,1 км на площі 161,7 тис.м2 та влаштування верхнього шару покриття ЩМА-20 10,2 км на площі 97 тис.м2. Оперативне виконання станом на 23.07.18 р. складає 137 млн.грн.

- За ініціативи Уряду та Президента України в поточному році на ремонт доріг виділене рекордне фінансування – понад 45 мільярдів гривень. Загалом державна субвенція на проекти будівництва доріг місцевого значення склала 11,53 мільярдів гривень. Обсяг фінансування заходів з підвищення безпеки доріг сягнув 2,6 мільярдів гривень. Тож ми маємо відповідально, якісно та своєчасно освоїти ці кошти. Тому я вже не вперше проінспектував виконання робіт на трасах Запоріжжя-Маріуполь та Василівка-Бердянськ. І на першій ділянці ми бачимо традиційно оперативне оновлення дорожнього полотна фірмою ОНУР на 130 мільйонів гривень. З них 100 мільйонів гривень нині сплачено. Тоді як інші роботи ця фірма виконує авансом довіри до нас. Тож можу сказати, що за темпами освоєння коштів та якості робіт ОНУР знаходиться на першому місці в нашому регіоні, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Наступною ділянкою, яку проінспектував очільник регіону стала автомобільна дорога Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 548+108 - км 573+089, с.Преображенка - м.Оріхів – с.Новоданилівка. Протяжність об’єкту складає 24,98 км. Роботи виконує підрядник ТОВ «Автомагістраль-Південь». Виконання робіт на об’єкті підрядником на ділянці км 548+108 - км 573+089 розпочато 3 травня поточного року. Планується ремонт дороги від с.Преображенка в напрямку м.Пологи. На цей час виконані роботи з фрезерування асфальтобетонного покриття – 7 км, на площі 73,2 тис.м2, регенерація шарів основи дорожнього покриття загальною протяжністю 2,7 км на площі 31,6 тис.м2 та влаштування вирівнюючого шару 6,7 км на площі 70,8 тис.м2.

- Цю ділянку обслуговує фірма «Автомагістраль-Південь», яка освоїла вже близько 48 мільйонів гривень коштів. Так, згідно загальної статистики вони відстають від ОНУРа, та нас цілком влаштовує якість робіт. Вони не тільки добре працюють, а й мають запас сировини та завантажений асфальто-бетонний завод. Тож ми розуміємо, що із «Автомагістраль-Південь» проблем не буде. Хочу нагадати, що оскільки державним коштом було виконано ремонт дороги через місто, ми чекаємо виділення коштів ОТГ на виготовлення проектів та ремонт тротуарів. Нажаль, поспілкувавшись із місцевими жителями я зрозумів, що місцева влада поки не провела громадських слухань та не зробила інших необхідних кроків в цьому напрямку, - сказав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону оглянув виконання робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 573+089 - 647+089, с.Кінські Роздори - смт.Більмак- с.Вершина Роботи на об’єкті протяжністю 94 км виконує підрядник ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ». У 2017 році тут виконано робіт з регенерації основи 15,2 км та влаштування вирівнюючого шару на 5,5 км дороги на суму 76,7 млн.грн. Виконання робіт у 2018 році розпочато 2 травня. На цей час виконані роботи з влаштування вирівнюючого шару покриття – 10,3 км, на площі 84,3 тис.м2.

- Чимало запитань я нині маю до ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ». Адже їх оперативне виконання охопило тільки 48 мільйонів гривень, хоча їх ділянка має чималу протяжність - до 100 кілометрів. Тож будемо говорити з керівництвом про збільшення темпів робіт. Адже за літній період ми маємо освоїти всі заплановані кошти, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

На останок очільник регіону відвідав автомобільну дорогу Н-30 Василівка-Бердянськ на ділянці км 55+082 - км 89+526. Роботи на ділянці протяжністю 34км виконуються підрядником ТОВ «Автомагістраль-Південь». Виконання робіт на об’єкті розпочато 4 червня поточного року. Наразі виконуються роботи з фрезерування асфальтобетонного покриття (8,5км/79,7тис.м2), регенерації шарів дорожнього одягу (9 км/76,6 тис.м2), влаштування вирівнюючого шару покриття (9,1км/77,5тис.м2), влаштування верхнього шару покриття – ЩМА-20 (4,7км/42,3 тис.м2).

- Наостанок хочу зауважити, що Запорізька область знаходиться  трійці лідерів України по використанню бюджетних коштів на поточний середній ремонт доріг державного значення. Адже ми їх освоїли на 100%. І на сьогоднішній день всі виконавці працюють тільки за рахунок «митного експерименту». Який в Україні працює за ініціативи Президента та Уряду України, для забезпечення розвитку дорожньої інфраструктури. Нині ми отримали підтвердження ще на 250 мільйонів гривень, які будуть компенсовані за перевиконання. За даними Запорізької митниці ДФС ми не зменшуємо темпів і маємо сподівання, що в 2018 році перевиконання плану митниці складе близько мільярда гривень. Тоді ми зможемо оновити найбільш проблемні ділянки автошляхів Запорізької області, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.