ПІДВИЩЕННЯ ІНФОРМОВАНОСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину. 31 липня у райдержадміністрації відбулося засідання за «круглим столом» стосовно протидії торгівлі людьми.

Участь у заході прийняли заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко, керівники та фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації та служб, організацій району, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Статистика надання допомоги постраждалим особам в Україні свідчить, що чоловіки і жінки становлять приблизно однакову кількість серед постраждалих; 10% постраждалих – діти, які є особливо вразливою та незахищеною групою.   Під час круглого столу було акцентовано, що Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) понад 120 тис. українців постраждали від різних форм торгівлі людьми за кордоном з 1991 року. Найбільш уразливою категорією до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, жінки та молоді люди, які шукають роботу. Наприкінці засідання було підкреслено, що рушійною силою протидії торгівлі людьми є широке інформування учнів, молоді та широких верств населення про ймовірні ризики та шляхи запобігання попадання в ситуацію торгівлі людьми. В Україні вже накопичено певний досвід в організації внутрішнього державного та громадського моніторингу. Громадськими об’єднаннями та правозахисними центрами ініційовано проведення незалежних моніторингів у цій сфері задля підвищення якості державної політики з протидії торгівлі людьми. -Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагоджена  робота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною. Необхідно формувати небайдуже ставлення до проблеми торгівлі людьми у дітей та молоді у навчальних закладах, адже навики запобігання ризику та конструктивної поведінки в небезпечній ситуації можуть допомогти уникнути критичного становища в майбутньому, зазначила Оксана Степаненко.

Довідково:

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми та зазначено, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 р. ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», у якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації