В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО АНАЛІЗ РОБОТИ З РОЗГЛЯДУ ЗАПИТІВ ПРО НАДАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» загальним відділом апарату райдержадміністрації проведено аналіз роботи з розгляду запитів про надання публічної інформації за підсумками 2017 року.

Протягом 2017 року до Вільнянської райдержадміністрації надійшло 95 запитів (79 – письмових, 16 – в електронному вигляді). Найбільше запитів про надання публічної інформації надійшло від фізичних осіб - 79 або 83,2%, від юридичних осіб - 11 запитів або 11,6% та 5 запитів від об’єднань громадян або 5.3%.

У запитах ставились питання про надання доступу до такої інформації: про надання контактних даних райдержадміністрації; про дані щодо кількості шкіл в районі; про надання інформації щодо використання грошових коштів субвенції з державного бюджету на надання житлових субсидій населенню - споживачам послуг ПАТ "Запоріжгаз" та споживачам послуг діючого постачальника природного газу ТОВ "Запоріжгаз Збуд" в 2012-2016 роках; про надання інформації щодо власника водного об"єкту в с.Дерезівка,  обмеження по рибальству та умови водокорстування на даному водному об"єкті; про надання інформації щодо показників водопостачання; про надання інформації щодо підприємств, організацій, закладів освіти та охорони здоров"я, які потребують допомоги з метою поліпшення соціально - економічного становища; про наявні на території району ділянки, які можуть використатися з метою організації та забудови оздоровче - реабілітаційного центру дитинства та учасників АТО; про надання належним чином завірених копій розпоряджень голови райдержадміністрації; про надання належним чином завірених копій договорів оренди землі;  про надання переліку адрес та контактів загальноосвітніх шкіл і дошкільних навчальних закладів, де є можливість інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами; про надання інформації щодо типу інвалідності у дітей залучених до інклюзивного навчання; про надання інформації щодо кількості інклюзивних класів і груп в загальноосвітніх закладах району;  про надання інформації щодо кількості дітей з особливими потребами, які залучені до навчання в інклюзивних класах і групах, кількість персоналу, що працюють в інклюзивних класах і групах; про надання інформації щодо діючих Програм або звітів з проведення спеціального навчання/підвищенні кваліфікації спеціалістів, які працюють в інклюзивних класах і групах.

89 запита задоволено, на 6 надана відмова. На підставі норм частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» 2 запити надіслано для розгляду належним розпорядникам інформації. На 2 запити надана відмова у зв’язку з недотриманням вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», на 1 – у зв’язку з тим, що інформація належить до категорії інформації з обмеженим доступом.

Відповідно до статті 23 Закону України „Про доступ до публічної інформації” у запитах, в яких надано відмову, надані роз’яснення щодо права запитувача на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Серед пріоритетних напрямків роботи керівництво райдержадміністрації у 2017 році визначило реалізацію норм законодавства, спрямованих на безперешкодний доступ до інформації запитувачів та безумовне забезпечення права доступу до публічної інформації її розпорядниками.

У Вільнянській райдержадміністрації постійно ведеться робота щодо удосконалення організації виконання вимог чинного законодавства у сфері доступу до публічної інформації.

12.01.2018 Загальний відділ апарату райдержадміністрації