ФОРМУЄТЬСЯ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

Питання впровадження освітньої реформи обговорили учасники наради, яка відбулась під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко. За словами посадовця, з 01 вересня 2018 року всі заклади загальної середньої освіти, де є початкова школа, розпочинають впровадження концепції Нової української школи та нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Наразі в загальноосвітніх навчальних закладах району активно облаштовуються класні кімнати, в яких у наступному навчальному році впроваджуватиметься Нова українська школа.

На закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком, затвердженим Міністерством освіти і науки України на умовах співфінансування територій для Вільнянського району виділено 1434152 грн. Станом на 01.08.2018 освоєно субвенції з державного бюджету на 60%. На умовах співфінансування з районного бюджету виділено 234918 грн. (16,5%). За станом на 01.08.2018 в районі функціонує 22 заклади загальної середньої освіти, навчанням в яких охоплено 4104 учня. Під час засідання заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко доручила здійснити необхідні заходи щодо своєчасного використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету і до 01 вересня 2018 року забезпечити початкові школи новим обладнанням шляхом ефективного і своєчасного використання субвенції на облаштування освітнього простору Нової української школи.

Довідково: Для забезпечення громадян рівним доступом до якісної освіти у районі сформована мережа закладів загальної середньої освіти. В її складі 22 заклади загальної середньої освіти  на 4104 учня, з них: 1 – ЗЗСО  І ступеня, 2 – ЗЗСО   І-ІІ ступенів, 14 – навчально-виховних комплексів «заклад дошкільної освіти – заклад загальної середньої освіти», 1 гімназія, 4 – ЗЗСО І-ІІІ ступенів. При Вільнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 функціонують вечірні класи із заочною формою навчання. Мережа вечірніх класів забезпечує можливість здобуття загальної середньої освіти особами, які позбавлені волі і тимчасово знаходяться у виправних установах виконання покарань №20, №55, №101. При Вільнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 продовжує функціонувати районна очно-заочна профільна школа, де учням району відкрито рівний доступ до міжшкільних факультативів з історії України, української мови, математики, хімії, біології, географії, англійської мови. Для викладання зазначених дисциплін залучаються найдосвідченіші педагоги району, при цьому організовано й дистанційну форму навчання. У поточному навчальному році відкрито 10 груп для учнів з 6-ти закладів освіти району. З метою оптимізації мережі освітніх закладів району не відкрито десяті класи –  у Дружелюбівському, Купріянівському, Привільненському та Тернівському НВК, одинадцяті класи - у Антонівському, Семененківському, Купріянівському, Максимівському, Московському, Солоненському, Тернівському НВК та Дніпровській ЗОШ. Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти у районі здійснюється регулярне і безоплатне перевезення  1073 дітей та 63 педагогічних працівників до місць навчання та додому. Автобусний парк налічує 13 транспортних одиниць. На балансі закладів освіти обліковується 39 навчальних комп’ютерних комплексів, в яких обладнано 382 робочих місця. Всього у закладах освіти району 592 персональних комп’ютера, з них -  385, термін придбання  яких становить понад 5 років, 73 - використовуються для управлінсько-господарської діяльності, 11 - для ведення бібліотечного фонду; 71 одиниця портативних комп’ютерів (ноутбуків, нетбуків) у 19 освітніх закладах; 14 одиниць інтерактивних комплексів. 26 закладів освіти та ЦДЮТ підключено до глобальної мережі Інтернет. З 01.09.2017 року розширено мережу інклюзивних класів у загальноосвітніх навчальних закладах району. Відкрито у  Вільнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2  3 інклюзивні  класи  (1,2 та 5), де навчаються 4  учня; Матвіївському загальноосвітньому навчально-виховному комплексі «Всесвіт» 1 клас, 1 дитина; Вільнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 - 2 класи (1 та 3), 3 дитини; Соколівський навчально-виховний комплекс 1 клас - 2 дитини. Облаштовано медіатеку у Матвіївському загальноосвітньому навчально-виховному комплексі «Всесвіт». У 22 закладах освіти району створені умови щодо безперешкодного доступу до будівель школи. Навчально-виховний процес в закладах освіти району забезпечує 554 педагогічних працівників. 

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації