ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Щорічно з 1 по 7 серпня в усьому світі проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції-годування дітей грудьми. Тема тижня підтримки грудного вигодовування підкреслює, що грудне вигодовування-це ключовий елемент, який змушує подбати про важливість благополучного початку життя, про необхідність поважати один одного та піклуватися про світ, в якому ми живемо.

Грудне вигодовування — це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитини, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров'ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Як наголошують медичні фахівці, молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, причому воно повинно початися вже протягом години після народження і бути «на вимогу» дитини. Пляшок або пустушок слід уникати. Грудне молоко - ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі). Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, так як пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами і малюка. Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Проходить ця акція під егідою WABA - Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячуює свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ. Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції - годувати діток грудьми. Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків та ін. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, замітки про користь і необхідність природного вигодовування.

З метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми в районі заплановано ряд заходів. За ініціативи та участі педіатрів, фахівців служби у справах дітей райдержадміністрації, Вільнянського РЦСССДМ відбудеться засідання за «круглим столом». За участі фельдшерів, сімейних лікарів та медсестер у Вільнянській ЦРКЛ заплановано семінар, головною метою якого є донести інформацію про Цілі Тисячоліття в сфері розвитку та про те, як вони стосуються грудного вигодовування і харчування немовлят та дітей молодшого віку, продемонструвати досягнутий за минулі роки прогрес та проблеми грудного вигодовування і харчування немовлят, дітей молодшого віку. Крім того протягом тижня, з метою заохочення зацікавленості молоді до грудного вигодовування, яке є актуальним на сьогодні, з майбутніми мамами проводяться тематичні лекції та індивідуальні бесіди.

Довідково

Щорічно в усьому світі (біля 170 країн приймають участь) в перший тиждень серпня відзначають Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Мета заходу — інформування та пропаганда здорового способу життя, акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування. Ініціатором Всесвітнього тижня виступає міжнародна організація Всесвітній Альянс за грудне вигодовування (WABA).

В Україні Тиждень грудного вигодовування проходить щорічно з 2001 року.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації