ХЛІБОРОБИ РАЙОНУ ЗАКІНЧИЛИ ЗБІР РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР

Хлібороби Вільнянського району закінчили збирання ранніх зернових та зернобобових культур на площі 34,4 тисяч гектар. Вільнянщина зробила вагомий внесок у загальнообласний показник по збиранню врожаю. Загальний валовий збір ранніх зернових та зернобобових культур в районі становить 78,6 тисяч тон. Середня врожайність склала 22,8 ц/га, що на 3,7 ц/га менше ніж у 2017 році. Це пов’язано із складними погодно-кліматичними умовами, які склалися навесні поточного року (відсутність продуктивних опадів та посуха).

В результаті аграріями району зібрано:

- озимої пшениці – 27,6 тис.га, валовий збір 67,7 тис. тон, врожайність 24,5 ц/га;

- озимого ячменю – 1,9 тис. га, валовий збір 4,3 тис. тон, врожайність 21,8 ц/га;

- ярового ячменю – 2,9 тис. га, валовий збір 4,2 тис. тон, врожайність 14,8 ц/га;

- гороху – 1,5тис.га, валовий збір 1,8 тис. тон, врожайність 11,4 ц/га.

Крім того було зібрано озимого ріпаку на площі 2,6 тис. га та отримано 3,4 тис. тон при середній врожайності 12,9 ц/га, що на 0,4 ц/га більше ніж у 2017 році. Найбільша врожайність озимої пшениці становить в ФГ «Лещенко», ФГ «Сенів», СВК «Вільнянськ», ПАТ «Дружба»; ярого ячменю - в ПП «Укрлан»; ТОВ «Прогрес - Агро», ТОВ а/ф «Нива»; озимого ячменю – в ПАТ «Дружба», ФГ «Сенів»; озимого ріпаку – в ФГ «Лавріненко» та ФГ «Світанок 2005». Незважаючи на несприятливі погодно-кліматичні умови, Вільнянський район за результатами закінчення збирання ранніх зернових та зернобобових культур розділив 12-те місце з Пологівським районом серед 20-ти районів області. Жнива зернових ледь завершено, та роботи не припиняються ні на мить, бо одразу ж йде закладка майбутнього врожаю. Наразі аграрії району вже готують польові площі під посів ріпаку та озимих зернових.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації