КАНДИДАТИ У ПРИЙОМНІ БАТЬКИ НАВЧАЮТЬСЯ ОСОБЛИВОСТЯМ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнята Конвенція ООН про права дитини, яка визначила основні права та свободи дитини – на ім’я, життя, освіту, здоров'я, повноцінний розвиток, виховання в сім'ї,  свободу думки, доступу до інформації, захист від насильства, експлуатації, жорстокого поводження тощо. З того часу в Україні було сформовано ефективну систему захисту прав дитини, зокрема прийнято Закон України «Про охорону дитинства», створено мережу служб у справах дітей,  центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Це давало можливість вчасно і ефективно реагувати на проблеми дітей та забезпечувати захист їх законних інтересів. Розвиток сімейних форм виховання та соціальний супровід кандидатів у прийомні батьки, прийомних сімей, сімей опікунів та піклувальників - один з пріоритетних напрямків роботи Вільнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За період 2017-2018 року центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на навчальні семінари для кандидатів у прийомні батьки до обласного ЦСССДМ в Запорізькій області було направлено 6 слухачів, в ході яких пройшли навчання 6 осіб. Учасники таких семінарів опрацьовують широкий тематичний спектр, який стосується організації процесу встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, а також їх фінансово-матеріального забезпечення; соціально-психологічних особливостей дітей, які потребують сімейного виховання; особливостей сімейного виховання ВІЛ-позитивних прийомних дітей; соціального супроводження сім’ї, яка взяла на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. За підсумками навчання слухачі-кандидати рекомендуються до включення до єдиного електронного банку даних потенційних усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів, батьків-вихователів.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації