ЗАРОБІТНА ПЛАТА - ОДИН З ІНСТРУМЕНТІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОДОЛАННЯ БІДНОСТІ

Окремі підприємства та приватні підприємці застосовують різні схеми мінімізації заробітної плати своїх найманих працівників, що в свою чергу призводить до скорочення надходжень в бюджет Пенсійного фонду, перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району. В зв’язку з цим на черговому засіданні комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати, яке відбулося 30 серпня, під головуванням  заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко,

одним з нагальних питань, розглядалися питання додержання мінімальних гарантій з оплати праці, легалізації заробітної плати та зайнятості в рамках проведення операції «Врожай – 2018». На засідання були запрошені керівники  підприємств ФГ «Агронікс», ФОП «Краснокутський І.О.» та ФОП «Тищенко Т.П.», на яких згідно інформації Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме деякі працівники отримали заробітну плату в розмірі менше встановленого законодавчого розміру. Крім того, в рамках проведення операції «Врожай – 2018» запрошувалися керівники ФГ «Сенів», ТОВ «Прогрес-Агро». Разом з тим, на підставі проведеного спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації аналізу, на засіданні заслуховувалися керівники підприємств, у яких середня заробітна плата складає нижче середньої по відповідному виду економічної діяльності. Під час засідання заступником начальника Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області було надано роз’яснення, що здійснюючи виплату працівнику заробітної плати у розмірі меншому, ніж законодавчо встановлений мінімум, роботодавці не завжди нараховують єдиний соціальний внесок. Зазначене в подальшому вплине на набуття такою особою необхідного страхового стажу для призначення пенсії, оскільки до страхового стажу зараховуються місяці, за які у повному обсязі сплачено страхові (єдиний) внески, не нижче встановленого законом мінімального розміру. Запрошені керівники надали інформацію про стан справ на підпорядкованих підприємствах та причини нарахування заробітної плати працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого розміру. Під час засідання всім керівникам було доведено щодо необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками, не допущення випадків нарахування заробітної плати менше мінімального розміру та розгляду можливості підвищення посадових окладів.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації