ПОСЛУГАМИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ В РАЙОНІ ОХОПЛЕНО 99,7 % ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Завершилася літня оздоровча кампанія – 2018. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації підведені попередні підсумки оздоровчої кампанії 2018. З метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року розпорядженням голови райдержадміністрації затверджено план заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей.

У Вільнянському районі  функціонували 7 пришкільних таборів з денним перебуванням: при Вільнянській гімназії «Світоч», Матвіївському ЗНВК «Всесвіт», Михайлівському НВК, Вільнянській ЗОШ № 3, Люцернянському НВК,  М-Лукашівській ЗОШ, Дружелюбівському НВК. Загалом у пришкільних та мовних таборах змістовним дозвіллям охоплено 1690 дітей. Разом з тим, діти пільгових категорій оздоровлюються у міжнародних державних центрах «Молода гвардія» (м.Одеса) та «Артек» (м.Київ) за рахунок коштів державного бюджету. Станом на 01.09.2018 року у цих закладах вже охоплено послугами оздоровлення 21 дитина, а саме: в ДПУ «МДЦ «Артек» м. Київ оздоровилося 11 дітей: з них 4 дітей, позбавлених батьківського піклування; 4 дітей з  малозабезпечених сімей та 2 дитини з багатодітної  сім’ї, 1 талановита дитина. У ДП «УДЦ «Молода гвардія» м. Одеса оздоровилося 10 дітей: 2 дітей з малозабезпечених сімей, 2 дитини з багатодітної сім′ї, 3 дітей-сиріт, 2 дитини з інвалідністю, 1 дитина-відмінник навчання. Вперше в області оплата проїзду дітей до вищезазначених закладів здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. За рахунок коштів обласного бюджету в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Запорізької області вже оздоровлено 69 дітей пільгових категорій, у тому числі діти вимушених переселенців та діти, чиї батьки загинули або служать у зоні проведення АТО: ДЗОВ «Факел» 44 дитини, ДЗОВ «Меотида»  м. Приморськ 13 дітей,  ДЗОВ «Аіст» м. Бердянськ 12 дітей. Районною комплексною Програмою «Молодь» на 2018-2020 роки передбачено видатки з місцевого бюджету в сумі 35 тисяч гривень на перевезення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;  100 тисяч гривень на оздоровлення дітей шкільного віку осіб, визнаних учасниками бойових дій, на ці кошти було придбано 17 путівок до ДЗОВ «Прометей» м.Приморська дітям осіб, визнаних учасниками  бойових дій. З 10.08.2018 по 30.08.2018 року пройшли оздоровлення зазначена категорія дітей. Кошти передбачені для перевезення дітей до закладів оздоровлення використані в повному об’ємі. У районі функціонувало два дитячих заклади оздоровлення та відпочинку: ДЗОВ «Маяк» ПАТ «Мотор Січ» та ДЗОВ «Веселка» КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат». ДЗОВ «Маяк» працювало три зміни, за літній період у закладі оздоровлено та відпочили 1350 дітей. ДЗОВ «Веселка» працював з 25.06.2018 року 1 зміна, у закладі відпочило 55 дітей. Послугами оздоровлення та відпочинку станом на 01.09.2018 року охоплено 99,7% дітей шкільного віку, із них 36,3% послугами відпочинку та 63,4% послугами оздоровлення; із них 53,4% дітей пільгових категорій: 36,3% послугами відпочинку та 17,1% послугами оздоровлення. Керівництво району тримає на постійному контролі дане питання, докладено всіх зусиль щодо охоплення дітей пільгових категорій оздоровленням та відпочинком, переглядаються видатки щодо виконання заходів районної програми і у випадку необхідності виділяються для цього додаткові кошти.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації