СТАН РОЗРАХУНКІВ У ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВІ РАЙОНУ І ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА ПОСЛУГИ НАБУВАЮТЬ ОСОБЛИВОЇ АКТУАЛЬНОСТІ

В районі триває активна підготовка до опалювального сезону 2018/2019, у зв’язку з чим стан розрахунків у житлово-комунальному господарстві району і заборгованості населення за послуги галузі набувають особливої актуальності. Ці питання розглянули учасники наради, яка відбулася під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко. - Згідно з графіком Мінрегіону на цей час рівень підготовки об’єктів до нового опалювального сезону має сягати 90%.

Звичайно, актуалізується питання розрахунків населення за житлово-комунальні послуги, адже наявність заборгованості, особливо за електроенергію та природний газ, створює загрозу відключення об’єктів життєзабезпечення від електропостачання та унеможливлює своєчасний старт опалювального сезону, - наголосила посадовець. Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Оксана Сосна повідомила, що рівень розрахунків населення за всі види житлово-комунальних послуг за станом на 01.08.2018 становить 84,4%, що на 3% більше у порівнянні з 01.07.2018. При цьому борг населення на кінець звітного місяця становить 12725,0 тис.грн., що на 230,0 тис.грн. більше у порівнянні з початком липня. За послугу з централізованого опалення населення розрахувалося на 79%, що на 2% нижче у порівнянні з минулим місяцем. Сума боргу сягає 4600,0 тис.грн. що на 80,0 тис.грн. більше у порівнянні з 01.07.2018. Рівень розрахунків населення району за послугу з водопостачання та водовідведення становить 78,5 %, що на 22 % більше, ніж у липні. На низькому рівні залишаються розрахунки населення за послугу з утримання будинків - 82%. За послугу з вивезення побутових відходів населення району сплатило 88,4% нарахованої суми, борг на кінець звітного місяця становить 320 тис.грн. - На сьогодні ситуація з розрахунками населення за житлово-комунальні послуги не покращується, тому потребує постійної роботи. Враховуючи це, потрібно негайно вжити заходів щодо активізації підприємствами житлово-комунального господарства роботи з покращення стану розрахунків, а саме: укласти з боржниками договори на реструктуризацію боргу; провести з ними роз’яснювальну роботу, а також позовну роботу щодо стягнення заборгованості у судовому порядку,- підбиваючи підсумки наради наголосила Оксана Степаненко.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації