РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ІНСТИТУЦІЙНОГО ДОГЛЯДУ І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ВІЛЬНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ

На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Вільнянської районної державної адміністраці, яке відбулось під головуванням заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко, було розглянуто 12 питань соціального захисту дітей. Актуальним на сьогодні є питання забезпечення виконання Плану заходів щодо реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Запорізькій області на 2018-2026 роки, затвердженого розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 10.08.2018 №425, відповідно до якого одним із заходів реформування – є створення служб у справах дітей  при виконавчих комітетах сільських рад, які пройшли процес децентралізації.

На засіданні комісії були присутні представники Павлівської сільської ради, Михайлівської сільської ради та Петро-Михайлівської сільської ради. До їх відома начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Оленою Павлюк було доведено інформацію про важливість та механізм створення служб у справах дітей на територіях ОТГ. Представники сільських рад виявили готовність  до співпраці з службою у справах дітей райдержадміністрації у вирішенні даного питання. Більшість питань на засіданні комісії стосувалось захисту прав дітей у сфері сімейного життя: було розглянуто 1 питання про визначення місця проживання 2 дітей; 4 питання стосувалось доцільності позбавлення батьківських прав  одного з батьків та 1 питання – щодо підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України. Крім того, частина питань стосувалась надання дозволів органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо житла, право власності або користування яким мають діти. Всі питання були вирішені за умови збереження житлових та майнових прав малолітніх та неповнолітніх дітей. Члени комісії більшістю голосів підтримали бажання діючого опікуна надати сімейний затишок ще 2 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Служба у справах дітей райдержадміністрації