РОБОТА ПО ДЕТІНІЗАЦІЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЗАЙНЯТОСТІ ТРИВАЄ

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації  Оксани Степаненко відбулося чергове засіданні комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати на якому розглядалися питання стану дотримання мінімальних гарантій з оплати праці в бюджетних установах району, легалізації зайнятості та заробітної плати та погашення обов’язкових платежів до Пенсійного фонду та заборгованості з відшкодування фактичних витрат пільгових пенсій.

На засідання комісії запрошувалися керівники бюджетних установ та підприємств, на яких спостерігається мінімізація заробітної плати та які мають заборгованість по сплаті страхових внесків.

Запрошені керівники надали інформацію про стан справ на підпорядкованих підприємствах, причини нарахування заробітної плати працівникам в розмірі менше законодавчо встановленого розміру та причини наявності боргів по сплаті єдиного соціального внеску.

Під час засідання заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко звернула увагу на тому, що зараз особлива увага приділяється легалізації заробітної плати, зайнятості населення та недопущення виплати заробітної плати найманим працівникам менше рівня мінімальної заробітної плати. Тому надалі серед суб’єктів господарювання та мешканців району необхідно продовжити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання соціальних гарантій, недопущення виплати заробітної плати менше рівня мінімальної заробітної плати, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно. Крім того зазначила, що легалізація заробітної плати - загальна проблема всіх державних органів, тому вирішувати її слід спільними зусиллями.

За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації