ВИЯВЛЕНІ ПОРУШЕННЯ ПІД ЧАС ОЗДОРОВЧОЇ КАМПАНІЇ-2018 МАЮТЬ БУТИ ВРАХОВАНІ НАСТУПНОГО ЛІТА

Під час оздоровчої кампанії 2018 року у закладах Запорізької області оздоровилися та відпочили 37031 дитина, що на 7% більше, ніж у попередньому році. Разом з тим, упродовж літніх канікул якісні оздоровчі послуги у 13 закладах з тривалістю змін 21 день і більше отримали лише 6302 дитини, що становить 17% від загальної кількості дітей, які оздоровилися і відпочили.

Про такі підсумки повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Загалом упродовж літа послуги з оздоровлення та відпочинку надавали 242 заклади, в тому числі 34 позаміських, одне наметове містечко та 207 таборів з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів. Протягом літнього сезону спеціалістами Держпродспоживслужби проведено 330 перевірок у всіх закладах оздоровлення. У ході перевірочних заходів у більшості закладів виявлено порушення вимог законодавства, зокрема: відсутність обліку надходження та витрат мийних та дезинфікуючих засобів, недостатня їх кількість; відсутність наматрацників; не дотримання площі на одне ліжко в палатах медичного ізолятора та на одне спальне місце в корпусах; відсутність договорів на прання білизни та графіка зміни постільної білизни, санітарного одягу; порушення правил  миття внтурішньоцехового обладнання, сервізного, столового та кухонного посуду, використання  мийних засобів без документів; для приготування страв використовується виробничий інвентар, кухонний посуд частково без відповідного маркування, з відбитою емаллю; кухонний посуд використовується не за призначенням та не впорядковано його зберігання; порушення правил кулінарної обробки харчових продуктів тощо.

При здійсненні санітарно-епідеміологічного розслідування  внаслідок масового звернення дітей за медичною допомогою, які відпочивали у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Маяк» у Вільнянському районі,  виявлено поточні порушення, зокрема в організації харчування, а саме: не дотримання перспективного двотижневого меню; порушення оформлення технологічних карток, недотримання технології приготування страв; відсутність нахилу до трапової каналізації у виробничих цехах приміщень харчоблоку, умов для миття внутрішньоцехового обладнання та ємностей для третіх страв; не впорядковане зберігання особистих речей та санітарного одягу тощо.

З метою приведення закладів до  вимог чинного законодавства керівникам закладів направлено 16 приписів щодо усунення порушень та понад 60 пропозицій щодо поліпшення санітарно-технічного стану та санітарно-гігієнічного режиму. За результатами проведених заходів державного нагляду оздоровчих закладів винесено сім постанов про накладення штрафу на керівників у сфері захисту споживачів та безпечності харчових продуктів.

У Держпродспоживслужбі зазначили, що проблемним питанням також залишається недостатнє фінансування для покращення матеріально-технічної бази закладів. У деяких закладах оздоровлення та відпочинку за останні роки не проводилися поточні та капітальні ремонти, а приміщення спалень, коридорів, балконів спальних корпусів, приміщення харчоблоків, водопровідні та каналізаційні мережі знаходяться в незадовільному санітарно-технічному стані. Фахівці наголосили, що виявлені порушення у дитячих оздоровчих закладах систематизовано та доведено до відповідних органів з метою врахування під час майбутньої літньої кампанії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА