ОФІЦІЙНА ПЕРЕДАЧА ЗАХИСНОГО ОДЯГУ ТА ОБЛАДНАННЯ ОТГ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІД ПРОЕКТУ «ПІДТРИМКА УКРАЇНИ В УПРАВЛІННІ НАДЗВИЧАЙНИМИ СИТУАЦІЯМИ» НІМЕЦЬКОГО ТОВАРИСТВА МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА GIZ

3 жовтня у Михайлівській об’єднаній територіальній громаді (Вільнянський район) відбулась офіційна передача захисного одягу та обладнання об’єднаним територіальним громадам Запорізької області, що брали участь у конкурсі проектних пропозицій від Проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ за участі рятувальників.

Конкурс проектних пропозицій має на меті підвищення рівня захисту населення і територій об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Запорізької області від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. В цьому конкурсі приймали участь 17 об’єднаних територіальних громад Запорізької області.

Так, Михайлівська ОТГ стала найкращою серед інших громад Запорізької області та виграла рятувальне обладнання, а саме: пожежний автомобіль на базі Ford Ranger з пожежним модулем для гасіння пожеж на відкритій місцевості місткістю 700 л, освітлювальну пересувну установку, комплект гідравлічного рятувального обладнання, багатофункціональний інструмент пожежного-рятівника типу Hoolligan, штурмову сокиру, груповий акумуляторний ліхтар, індивідуальні ліхтарі пожежного, комплекти захисного одягу пожежного двошарові та чотиришарові, комплекти пожежних чоботів, рукавиць та пожежні шоломи.

Крім того, під час урочистої частини керівник проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» Крістіан Пошман вручив рятувальне обладнання й іншим територіальним громадам, які приймали участь у конкурсі. «Окрім обладнання,  ми пропонуємо громадам заходи з підвищення кваліфікації, а саме тренінги по відпрацюванню навичок гасіння пожеж на відкритих територіях та базових навичок технічної допомоги для пожежників ОТГ, які пройшли курс підготовки в ДСНС, із застосуванням нового обладнання», - зазначив Крістіан Пошман.

«Така допомога значно покращить якість ліквідації надзвичайних подій, які можуть виникнути на території ОТГ. Все обладнання, яке сьогодні передається в ОТГ найсучаснішого виробництва та вже готове для роботи, але хотілося б, щоб надзвичайних ситуацій не виникало взагалі», - додав заступник начальника Головного управління полковник служби цивільного захисту Микола Головань.

Додатково:

У 2015 році уряд Німеччини розпочав проект «Ініціативи інфраструктурної програми для України» (IIPU), щоб допомогти містам і громадам східної України справлятися з наслідками конфлікту. В рамках цієї програми GIZ підтримує ДСНС України у протидії надзвичайним ситуаціям, особливо у Києві, а також у Харківський, Дніпропетровський, Запорізькій областях та на підконтрольних територіях Луганської і Донецької областей. Управління надзвичайними ситуаціями в Україні має величезний потенціал завдяки ефективності та стресостійкості персоналу. За підтримки німецьких пожежників і спеціалістів Федерального управління захисту населення та допомоги при катастрофах GIZ організовує навчання сучасним методам порятунку, використання нового обладнання та тренування собак-рятувальників.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області