ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ "ВЕСНА 1918 РОКУ: У БОРОТЬБІ ЗА ЗАПОРІЖЖЯ"

Українська революція 1917-1921 років відкрила нову епоху в історії України. Це був складний і кровопролитний етап у боротьбі нашого народу за свою державність, за здійснення віковічних мрій про незалежність. Становлення Української держави відбувалось в умовах важких випробувань, війни, знедолення. У горнилі битв створювалась Українська армія, загартовувались захисники Батьківщини – військові підрозділи Української Народної Республіки та Українські Січові Стрільці.

Спогади бійців – учасників непростих подій Української весни 1918 року подано у збірнику відомого запорізького історика Юрія Ігоревича Щура «Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя», презентація якої відбулася у Вільнянській центральній районній бібліотеці. На презентацію завітали керівництво району та міста, представники ЗМІ, учасник АТО Павло Хіміч. Ознайомитись з мемуарною спадщиною Українських січових стрільців та наддніпрянців із Кримської групи Армії УНР, дізнатись про події визвольної боротьби 1918 року на Запоріжжі до бібліотеки завітали старшокласники ЗОШ № 2. Тетяна Гриценко, директор Вільнянського краєзнавчого музею розповіла про Вільгельма Габсбурга (Василя Вишиваного) – керівника австрійської військової групи, полковника Українських Січових Стрільців, неординарної історичної особистості, українського патріота та кримський похід командира 2-го Запорізького полку Петра Болбочана – талановитого  військового діяча, самовідданого борця за Україну. Завідувач відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Маріанна Тищенко, коротко ознайомила зі змістом книги, розповіла про автора-укладача історика Юрія Щура, а також про Володимира Щуровського, Мирона Заклинського, Петра Франка – Українських Січових Стрільців,  чиї спогади увійшли до видання.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації