ДАНИНА ЛЮБОВІ ТА ПОВАГИ ДО ЗАХИСНИКІВ БАТЬКІВЩИНИ

День захисника України – це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати звитяги предків, які своїми ратними звершеннями здобули та відстояли нашу свободу і незалежність. Водночас, враховуючи, що на Сході країни триває неоголошена війна, основна увага свята прикута до конкретних захисників України – воїнів усіх силових відомств, добровольчих підрозділів, а також до ветеранів та майбутніх оборонців України.

Захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною чи волонтерською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, інформаційний захист держави. День 14 жовтня є насправді всенародним святом, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі — всі ті, хто в різний спосіб наближають мир і спокій на українській землі.

Сьогодні з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці відбувся урочистий мітинг. Зі словами вдячності, поваги, шани, гордості та суму за загиблими земляками, до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Дмитро Іванов. - День захисника України ми відзначаємо у свято Покрови Пресвятої Богородиці, адже традиція вшанування нашого війська бере свій початок ще із часів Київської Русі та козаччини. Провідною ідеєю концепції відзначення вказаного свята є виявлення поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності, популяризація історії українських військових звитяг, гідне вшанування борців за незалежність України. Це свято - данина любові та поваги до захисників Батьківщини, до ветеранів ІІ Світової війни, учасників Антитерористичної операції на сході України, учасників бойових дій в гарячих точках нашої планети. Це свято для всіх людей військової справи, доблесті і честі!- зазначив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов. До присутніх звернулися голова районної ради Андрій Салякін, Вільнянський міський голова Наталя Мусієнко та учасник антитерористичної операції, голова громадської організації «Всеукраїнська спілка воїнів АТО» міста Вільнянська та Вільнянського району Олександр Морозов. Виступаючі у своїх промовах вітали та дякували захисникам України, бажали миру, єдності, кращої долі нашому волелюбному народу, добра, здоров’я та успіхів. За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, відзначено ряд учасників антитерористичної операції на сході України.

Урочисті збори з нагоди Дня захисника України пройшли на високо патріотичному та організаційному рівні та були спрямовані на формування у громадян активної патріотичної позиції, відповідальності за свою Батьківщину, готовності захищати суверенітет і територіальну цілісність України. Кожного, хто прийшов на урочисті збори сповнювало почуття гордості за героїчне минуле та сьогодення свого народу, шанобливого ставлення до захисників України усіх поколінь, збереження та примноження багатовікової історичної спадщини українського війська. Пам’ять та подвиг славних синів України - героїв української повстанської армії, Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, героїв небесної сотні і героїв антитерористичної операції вшановано хвилиною мовчання. Керівниками району, міста, учасниками антитерористичної операції, волонтерами, молоддю покладені квіти до пам’ятних знаків загиблим воїнам.

Слава Україні! Героям Слава!

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації