ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною загальноєвропейською кампанією, що включає національні і місцеві заходи, які проходять у всіх державах – членах Ради Європи з метою поширення інформації про можливості розвитку місцевої демократії і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні. Відповідні заходи проводяться у тиждень, що включає 15 жовтня – дату відкриття до підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році.

З метою здійснення належної організації проведення Європейського тижня місцевої демократії у Вільнянському районі, заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко провела нараду з керівниками управлінь та відділів райдержадміністрації, представниками органів місцевого самоврядування. Учасники наради розглянули план заходів з відзначення Європейського тижня місцевої демократії у Вільнянському районі, розподілили сфери інформування населення та здійснення інформаційних заходів. Оксана Степаненко наголосила на необхідності проведення тематичних заходів щодо роз’яснення принципів роботи органів місцевого самоврядування, їх повноважень, можливостей та прав громадян щодо вирішення питань місцевого значення у загальноосвітніх закладах району за участю представників органів місцевого самоврядування.

Виходячи з необхідності підвищення рівня обізнаності населення про діяльність органів місцевого самоврядування, інформаційного охоплення широких верств населення, прийнято рішення про залучення до проведення відповідних заходів представників засобів масової інформації та радіомовлення, обов’язкове використання офіційного веб-сайту Вільнянської райдержадміністрації. – Розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їх участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті. – наголосила Оксана Степаненко. Нагадаємо, що Європейський тиждень місцевої демократії – це загальноєвропейський захід, покликаний заохотити громадськість до участі у вирішенні питань місцевого значення

Довідково.

Проведення Європейського тижня місцевої демократії розпочато 2007 року. Понад тисячу представників місцевих органів влади та їхніх асоціацій із 47 держав-членів Ради Європи та інших країн беруть участь у цій загальноєвропейській добровільній ініціативі. Торік Київ уперше взяв участь у даній ініціативі на здобуття відзнаки «12 зірок» – найвищої відзнаки Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації