ПИТАННЯ ПОГАШЕННЯ СІЛЬКОМУНГОСПАМИ РАЙОНУ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА СПОЖИТУ ПИТНУ ВОДУ ПЕРЕД КП «ВОДОКАНАЛ» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ Є НАГАЛЬНИМ І МАЄ БУТИ ВИРІШЕНИМ

Голова райдержадміністрації Дмитро Іванов за участі голів ОТГ, сільських рад та директорів сількомунгоспів району провів нараду з питання погашення сількомунгоспами району заборгованості за спожиту питну воду перед КП «Водоканал» Запорізької міської ради. Голова райдержадміністрації зазначив, що розрахунки сількомунгоспів за спожиту питну воду у 2018 році значно покращилися, проте зосередив увагу учасників наради, що загальна сума заборгованості продовжує збільшуватися, наголосив, що ситуація, яка склалася із заборгованості за спожиту питну воду не може бути нормою та потребує вирішення.

Станом на 01.09.2018 загальна сума боргу за спожиту питну воду становить 22226,9 тис. грн. Найбільшими боржниками є КП «Михайлівський сількомунгосп» (9289, 3 тис.грн.), КП «Матвіївський сількомунгосп» (3706,7 тис. грн.); КП «Водоканал – Люцерна» (2467,4 тис. грн.). В ході наради проведено аналіз динаміки  заборгованості за 2017 та 2018 роки, який свідчить про те, що ріст загальної заборгованості у 2018 році значно уповільнився. Слід зазначити, що КП «Михайло-Лукашівський сількомунгосп» повністю розрахувався з КП «Водоканал» за спожиту питну воду. Під час наради Представники КП «Кам’яний сількомунгосп» КП «Петро-Михайлівський сількомунгосп», КП «Добробут» Антонівської сільської ради» поінформували, що продовжують зменшувати заборгованість. Разом з тим, у 2018 році на 100% рівень оплати вийшли КП «Матвіївський сількомунгосп», КП «Гнаровський сількомунгосп». Майже 100% становить оплата за спожиту воду КП «Павлівський сількомунгосп». КП «Дружелюбівський сількомунгосп», КП «Купріянівський сількомунгосп», КП «Московський сількомунгосп» мають поточну заборгованість. В ході наради також обговорювалися питання щодо відновлення роботи водозабірних свердловин на території району, активізації роботи з боржниками за спожиту питну воду та пошуків джерел фінансування реконструкції водопровідних мереж, що вичерпали свій технічний ресурс. За результатами наради голова райдержадміністрації Дмитро Іванов дав доручення головам сільських рад провести аналіз проблемних питань щодо погашення заборгованості за спожиту питну воду перед КП «Водоканал», здійснити аналіз заходів, які зроблені на сьогодні для її погашення та запропонувати свої варіанти вирішення зазначеного питання. - Питання погашення сількомунгоспами району заборгованості за спожиту питну воду перед КП «Водоканал» Запорізької міської ради є нагальним і має бути вирішеним, - наголосив очільник району.

Відділ містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації