ПРОБЛЕМАМ МЕДИЦИНИ РАЙОНУ – ПИЛЬНУ УВАГУ! ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ДМИТРО ІВАНОВ ВІДВІДАВ ЦЕНТРАЛЬНУ РАЙОННУ КОМУНАЛЬНУ ЛІКАРНЮ

Голова районної державної адміністрації Дмитро Іванов відвідав Вільнянську центральну районну комунальну лікарню, яка є комунальним закладом охорони здоров’я. Мета візиту — огляд стану стаціонарних відділень та господарського комплексу районної лікарні, ознайомлення із умовами лікування хворих. Під час візиту до лікарні керівник району обговорив з головним лікарем і керівним складом закладу питання проведення вакцинації, наявності ліків і необхідного матеріально-технічного забезпечення.

Головний лікар районної лікарні Олег Іващенко запевнив, що заклад не має проблем із виплатою заробітних плат медперсоналу, відсутня і заборгованість за енергоносії. Водночас лікарня може похвалитися наявним матеріально-технічним забезпеченням для надання професійної вторинної медичної допомоги мешканцям району. Також завдяки старанням районної влади заклад повністю забезпечений туберкуліном, за допомогою якого діагностують туберкульоз. На переконання медперсоналу, упродовж останніх 10 років в районі відсутня загроза розвитку дитячого туберкульозу – а все завдяки своєчасній діагностиці і виділенню необхідних коштів на туберкулін. Головний лікар також відзначив, що на сьогодні Вільнянська районна лікарня обслуговує і пацієнтів з інших районів області, що свідчить про можливості і професіоналізм працівників закладу. Дмитро Іванов, зокрема, поспілкувався з медичним персоналом терапевтичного та хірургічного відділень щодо умов їх праці та забезпечення необхідними медикаментами. Оглянув ще і палати, неврологічного та терапевтичного, дитячого відділень, поспілкувався також із пацієнтами. Останні, зокрема, висловили задоволення умовами перебування у медзакладі, відношенням до хворих та результатами лікування. Також голова райдержадміністрації побував і в Центрі первинної медико-санітарної допомоги, оглянувши і його умови роботи. Під час розмови очільника району з керівниками відвіданих стаціонарних відділень та медпрацівниками, останніми було висловлено своє бачення ситуації та внесено пропозиції щодо покращення системи надання медичних послуг громадянам. В ході діалогу було відмічено, що лікарня наразі забезпечена усіма необхідними препаратами, зокрема, для лікування пільгової категорії населення, надання екстреної медичної допомоги тощо. Та все ж існує нагальна потреба фінансової підтримки установи і закладу на капітальні та поточні ремонти приміщень, придбання новітнього устаткування і обладнання, необхідних для лікування медпрепаратів, захист права населення на якісне медичне обслуговування тощо. По завершенню візиту Дмитро Іванов позитивно відмітив роботу працівників медичного закладу, відзначив зразкові санітарні умови та проаналізував всі позитивні відгуки пацієнтів. – Хочу спростувати чутки щодо закриття лікарень, які ширяться в умовах сьогоднішньої адміністративно-територіальної реформи, – зауважив голова райдержадміністрації. – Натомість є потреба зміцнити матеріальну базу. Голова райдержадміністрації також підкреслив, що практика низки країн засвідчує ефективність саме такої моделі, яка забезпечує поєднання ефективного використання бюджетних коштів та якості надання послуг. Більше того, зауважив він, в рівні умови буде поставлена і приватна, і комунальна, і державна медицина, оскільки базовим елементом фінансування буде саме якість надання відповідної медичної послуги.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації