ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА - ВПЕВНЕНІСТЬ У ЗАВТРАШНЬОМУ

Під головуванням голови райдержадміністрації Дмитра Іванова відбулось чергове засідання  районної  комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати. На засіданні комісії були обговорені питання стану виплати заробітної плати на підприємствах, організаціях, установах району та  додержання мінімальних гарантій з оплати праці, легалізації заробітної плати та зайнятості на економічно активних підприємствах району.

Запрошені керівники надали інформацію про стан справ на підпорядкованих підприємствах та причини нарахування заробітної плати працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого розміру. Під час засідання всім керівникам було запропоновано розглянути можливість підвищення розміру заробітної плати та не допускати випадків нарахування заробітної плати менше мінімального розміру. Голова райдержадміністрації акцентував увагу на необхідності уникнення нарахувань, нижче встановленого законодавством рівня заробітної плати та  на нагальній потребі легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками, так як частина бізнесу досі знаходиться в тіні. На завершення Дмитро Іванов зазначив, що з метою соціального захисту працюючих громадян, роботодавці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед законом та перед працівниками, і в подальшому дотримуватися вимог чинного законодавства в оплаті праці, своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, з урахуванням підвищення її мінімального рівня, сплачуючи обов’язкові платежі до бюджету та податки в повному обсязі. Районна комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати і в подальшому буде продовжувати практику співбесід із керівниками підприємств на яких заробітна плата нараховується в розмірі, що дорівнює мінімальній заробітній платі або менше її розміру.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації