ВПЕРШЕ ПРИСУДЖЕНО ПРЕМІЇ ІМЕНІ ЯКОВА НОВИЦЬКОГО ЗА ДОСЯГНЕННЯ В КРАЄЗНАВЧІЙ РОБОТІ

24 жовтня під головуванням  директора Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислава Мороко відбулося засідання експертної ради з присудження  премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького. До складу експертної ради увійшли відомі в Запорізькій області краєзнавці, історики, науковці, працівники музеїв та засобів масової інформації. Премія за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького встановлена в нашій області цього року вперше, у п'яти номінаціях - з метою вшанування пам'яті видатного історика, археолога, етнографа, фольклориста, краєзнавця, педагога Якова Новицького, збереження культурної спадщини, дослідження та популяризації історії, культури, звичаїв і традицій, розвитку і пропаганди краєзнавства Запорізького краю.

Переможцями першої премії імені Якова Новицького стали:

за визначні видання з краєзнавства – Нагорна Ганна Миколаївна, бібліограф І категорії відділу краєзнавства КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» ЗОР;

за активну популяризацію історії та культури краю – Сурченко Сергій Володимирович, старший науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця», представник редакційної колегії електронного часопису «Краєзнавство Запоріжжя» ЗОО НСКУ;

за дослідження, збереження і відродження нематеріальної культурної спадщини – Павленко Ірина Яківна професор, завідувач кафедри слов’янської філології Запорізького національного університету;

за визначні досягнення в музейній та пам'яткоохоронній діяльності – Єременко Микола Миколайович, засновник приватного музею «Менонітська садиба» у с.Владівка Чернігівського району, редактор КП «Редакція Чернігівської районної газети «Нива» та районного радіомовлення» Чернігівської районної ради Запорізької області, кандидат історичних наук;

за науково-організаційну та просвітницьку діяльність у краєзнавстві – Гнєдашев Віктор Миколайович, директор КЗ «Якимівський районний історико-краєзнавчий музей»Якимівської селищної ради.

Директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко зазначив: - Ця премія, без сумнівів, стимулюватиме наших краєзнавців до нових досягнень у вивченні та популяризації найсучаснішими методами історії та культури нашого краю. Цього року матеріали на премію подали 16 претендентів. Розмір премії -  9000 гривень. Надалі присудження премії буде відбуватися щороку. Урочисте вручення цьогорічної премії відбудеться під час заходів з нагоди вшанування пам'яті Якова Павловича Новицького.

За матеріалами Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА