НОВИЙ ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ПІДВИЩУЄ СОЦІАЛЬНУ ЗАХИЩЕНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Постановою Кабінету Міністрів з 1 жовтня 2018 року внесено зміни до порядку надання населенню субсидій. Нові правила призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, ряд змін, які відбулися було обговорено під час наради у заступника голови райдержадміністрації Оксани Степаненко. Згідно з новими правилами призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг заяву і декларацію потрібно подавати таким категоріям осіб: орендарям житла; внутрішньо переміщеним особам; тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб;

тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; тим сім’ям, у яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року; тим сім’ям, які за станом на травень 2018 року мали понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасили її до червня 2018. Як зазначила начальник управління соціального захисту населення Світлана Балабанова, якщо право на субсидію визначено з 1 травня 2018 року або розмір субсидії дорівнював нулю, то її розмір на опалювальний сезон  2018/2019 років органи соціального захисту населення у жовтні-листопаді  поточного року розрахують  автоматично, без повторного звернення з документами. Новими змінами розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%. Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; досягли пенсійного віку та отримують пенсію за вислугою років; отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Якщо єдиний соціальний внесок (ЄСВ) не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію. Субсидія може призначатись у випадках не сплати соціального внеску, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи. Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів понад три місяці, не матимуть права отримувати субсидію. Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. Також надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном за умови легального там перебування. Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають у гуртожитку. При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані в гуртожитку за місцем навчання. Крім цього, врегульовано питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини. У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною. Змінено також перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії. Так, до доходів враховуються грошові перекази, отримані з-за кордону. Для цього заявник  повинен задекларувати їх особисто. Не зазначення цієї інформації може бути з’ясована за підсумками проведеної верифікації соціальних виплат. При цьому до доходів не враховуються сплачені аліменти.

Довідково

Кабінет Міністрів спростив процедуру надання субсидій і заклав 55 млрд грн на програму надання субсидій у проект бюджету на 2019 рік. Як наголошував Володимир Гройсман, цих коштів буде достатньо для того, аби забезпечити людей адресною допомогою. За розрахунками Уряду, кількість домогосподарств, які мають право на субсидію цього опалювального сезону, складе близько 7 млн.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадмін