ВІЛЬНЯНЦІ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ "ЗАПАЛИ СВІЧКУ"

До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років Вільнянський район долучився  до міжнародної акції «Запали свічку», яка охопила вже 40 країн світу. Мільйони українців, убитих комуністичним режимом, вшановують на всіх континентах.  Указом Президента України від 26 листопада 2016 року № 523 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу» та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 550-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2018 роки у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» визначено низку завдань з метою забезпечення належної організації та проведення відповідних заходів.

У контексті згаданого до Дня пам’яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу, під гаслом «Україна пам’ятає, світ визнає» в районі заплановано проведення низки заходів. Головною подією стане проведення 24 листопада 2018 року за участю керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, духовенства, громадськості, молоді жалобних заходів, церемоній покладання квітів, тематичних композицій, встановлення лампадок до пам’ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів.

З метою донесення до широкої аудиторії об’єктивної інформації про події відповідного періоду української історії у закладах освіти та культури району заплановано проведення тематичних публічних заходів (дискусій, лекцій тощо), показ художніх творів, відео-, фото- та інших документів, записів свідчень очевидців, проведення виставок, презентацій документів, їх копій, фото- і відеоматеріалів. Голодомор - злочин геноциду проти Українського народу (згідно з положеннями Закону України «Про Голодомор 1932- 1933 років в Україні») і злочин проти людяності (за визначенням Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього»); керівництво ВКП(б) та уряд СРСР у 1932 - 1933 роках організували штучний масовий голод, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української PCP та Кубані. Саме через те, що Україна мала досвід власної державності, вона найактивніше опиралася становленню й утвердженню комуністичного тоталітарного режиму; але Голодомор став можливим також тому, що українці не зуміли втримати власної держави в ході революції 1917-1921 років. Голодомор став ціною, яку Український народ заплатив за прагнення до свободи; щоб унеможливити подальший спротив українців, восени 1932 року комуністи розпочали спеціальну каральну операцію - масовий штучний голод; тільки прямим геноцидом вдалося остаточно приборкати український національний рух, упокорити українське селянство. На противагу рудиментам минулого Україна сьогодні розвивається як демократична європейська держава, яка береже свою незалежність та ідентичність і всебічно інтегрована у мирні світові процеси. Україна і світ вшановують пам’ять про Голодомор та інші великі трагедії народів як данину непростому минулому та запоруку недопущення подібних явищ у сучасному і майбутньому людства. Вшанування  жертв голодоморів в Україні триватиме до кінця листопада 2018 року.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації