КОСТЯНТИН БРИЛЬ: "НИНІ ДЛЯ НАШОЇ ДЕРЖАВИ ІСНУЄ ЧИМАЛО ЗАГРОЗ І ВІД КОНСОЛІДАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА ТА ЙОГО ОБ’ЄДНАННЯ ЗАЛЕЖИТЬ ЧИМАЛО"

На цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив, підбиваючи перші підсумки засідання Ради регіонального розвитку, що відбулося в Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка та за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. - Найголовніша тема сьогоднішнього засідання - консолідація нашого суспільства. Те, що зроблено за чотири роки - дуже важливо. Але основна директива полягає в тому, що нині для нашої держави існує чимало загроз і від консолідації суспільства та його об’єднання залежить чимало.

Особливо важливим це постає в розрізі майбутніх виборів. Адже деякі політики вже розпочали свою передвиборчу програму. Та, на жаль, ґрунтують її в основному на критиці. Звичайно, в демократичному суспільстві критика припустима. Та лише коли вона об’єктивна і реальна, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону підкреслив, що розмови з Президентом та Прем’єр-міністром України були дуже предметними. Так, учасники Ради регіонального розвитку отримали завдання розробити стратегічні програми, які мають не тільки підбити підсумки останніх років, а й розробити плани розвитку на наступні кілька років. У кожному селі, громаді та районі повинні бути проаналізовані першочергові заходи, які будуть підкріплені певними рішеннями, плануванням та фінансуванням. Для того, щоб усі можновладці розуміли і могли  донести до кожного, що зроблено та що планується виконати. І перші особи держави зможуть відвідати всі регіони, аби посадовці на місцях могли захистити перспективні плани розвитку областей.

 - Окремо хочу нагадати, що в рамках децентралізації громади та міста обласного значення отримали фінансову спроможність, завдяки чому були втілені в життя чимало важливих проектів. Проте перед нами є й чимало завдань. Адже в кожному місті та селі є над чим працювати. Тож покроково ми будемо вирішувати найболючіші та пріоритетні проблеми, розв’язання яких принесе найбільшу користь для суспільства, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами керівника області, окрему увагу у своєму виступі Президент України звернув на зростання ціни на блакитне паливо.  Для того, щоб малозабезпечені сім’ї не потрапили в скрутні умови, діятиме розширена система субсидій та їх монетизації.

- Петро Порошенко напряму сказав, що не підпише бюджет 2019 року, якщо в ньому не буде передбачено чіткої ролі субсидій. Зі свого боку Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що  створено базу субсидіантів і цим людям буде приділено  особливу увагу, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Стосовно Запорізької області очільник регіону повідомив, що ми посідаємо перші місця в державі за показниками реалізації реформи децентралізації. Нині на мапі області немає жодного району, де не створено ОТГ. Тож нині влада працюватиме над тим, аби поставити крапку в питанні створення об’єднаних територіальних громад. 

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА