ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ОСОБЛИВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ УВАГИ ТА ПІДТРИМКИ ТРИВАЄ

Одним з найважливіших завдань влади по забезпеченню соціального захисту дітей є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок. Із завершенням літньої кампанії у закладах відпочинку діти певних категорій мають можливість оздоровлюватися цілорічно. Упродовж року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться постійна робота щодо направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровлення та відпочинок до Міжнародного дитячого центру «Артек» (м. Київ) та Українського дитячого центру «Молода гвардія» (м. Одеса) за рахунок бюджетних коштів.

Так, на ХІ зміну, яка триватиме 21 день, до МДЦ «Артек» буде направлено 4 дітей пільгових категорій та до УДЦ «Молода гвардія» - 1 дитину пільгових категорій. Ці заклади функціонують цілорічно, з початку року за рахунок коштів державного бюджету до них відправлено 26 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Крім оплати оздоровчих послуг з обласного бюджету виділено кошти на оплату проїзду дітей пільгових категорій, які направляються в складі організованих груп до «Артеку» та «Молодої гвардії». Варто відзначити, що  в поточному році було вперше виділено кошти на загальну суму 12,6 тис. грн. з обласного бюджету на оплату проїзду дітей пільгових категорій до центрів оздоровлення залізницею та автобусним транспортом. Поїздки на сучасних комфортабельних автобусах припали до душі малечі завдяки впровадженню новації – проведенню під час подорожі  пізнавальних екскурсій. В управлінні соціального захисту населення  райдержадміністрації підкреслили, що оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, триває. Діти, пільгових категорій, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» забезпечуються путівками до ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія» в порядку черговості. Відповідно до чинного законодавства, діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають право на отримання путівки за місцем постійного проживання. Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, можуть отримати путівку за місцем фактичного проживання. Для того, щоб отримати путівку, батькам або іншим законним представникам таких дітей, необхідно звернутись до управління соціального захисту населення Вільнянської райдержадміністрації.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації