ІНКЛЮЗИВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "СПОРТ ДЛЯ ВСІХ"

18 листопада 2018 року на території комплексу «Етносело» пройшов інклюзивний фестиваль «Спорт для всіх» за ініціативи ЗОГО «Дивосвіт», керівник Інесса Носенко та підтримки соціального проекту «Ми - це місто». До «зеленої» садиби завітали гості, члени клубу «Рівні можливості», для яких було відкрито перший сільський будинок та спортивний майданчик доступні для маломобільних груп населення та людей на інвалідних візках. Представники клубу «Рівні можливості» провели майстер-клас по аудиту доступності сільського туристичного об’єкту.

Для всіх відвідувачів фесту проведена інтеграційна спортивна, розважальна програма, командні ігри для різних вікових категорій, різноманітні майстер-класи, в тому числі за безпосередньої участі людей з інвалідністю, людей похилого віку та волонтерів, мешканців села. У організації фестивалю допомагали волонтери Всеукраїнського руху «Твори добро, Україно», студенти коледжу Класичного Приватного Університету, студенти Хортицької національної реабілітаційної багатопрофільної академії  та учні Антонівського навчально-виховного комплексу.

Фестиваль відвідав голова Вільнянської районної державної адміністрації Дмитро Іванов, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Лук’янчук, Антонівський сільський голова Ірина Водень, представники ПАТ «Запоріжсталь», партнери - скаути з Харкова та інших міст України. - Завжди і у всі часи турбота про людей з особливими можливостями трималася на щирій добрій волі окремих людей, таких, якими є організатори «зеленої» садиби «Етносело». Тож, соціальні питання треба не тільки обговорювати, а й реалізовувати на практиці. Етносело на сьогоднішній день є стартап-майданчиком, де ми всі разом реалізуємо пілотні проекти, робимо експертизи, не боїмося помилок, наполегливо йдучи до нових можливостей, заради повноцінного життя, створення рівних умов для маломобільних людей в усіх сферах життя суспільства, - зауважив Дмитро Іванов. Дмитро Іванов разом з Оленою Лук’янчук в парковій зоні садиби за традицією висадили дерево, як символ рівності перед Богом, можливості жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми. Наприкінці заходу всі бажаючі отримали традиційний комплімент від організаторів фесту – запашну козацьку кашу з шкварками. Відвідувачі осередку «зеленого» туризму з новими враженнями, гарним настроєм та надією на нову зустріч прощалися з гостинними господарями.

19 листопада відбудеться засідання клубу «Рівні можливості» для підведення підсумків щодо доступності сільського туристичного об’єкту та буде надано рекомендації стосовно подальшого розвитку доступності на об’єктах сільського туризму, інших інфраструктурах та територіях Запорізької області і регіону.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації