ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИЗВЕЛИ ДО ПОЖЕЖ

Жодна людина вже не мислить свого життя без побутових електроприладів. Але не слід забувати, що неправильно прокладений електродріт, несправності електромережі й електроприладів, а також недотримання правил пожежної безпеки під час користування ними призводить до пожеж. Найчастіше пожежі виникають від короткого замикання, перевантаження електромережі, утворення великих перехідних опорів підключених до електромережі і залишених без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок, електроплит тощо).

Призвести до пожежі може й користування цими приладами без негорючих підставок або вмикання їх в електромережу поблизу легкозаймистих предметів. Коротке замикання, тобто зіткнення двох дротів, може статися через порушення їх ізоляції, неправильну ізоляцію стикових місць, механічне пошкодження дротів. Воно може бути викликане несправністю розеток, попаданням на електропроводку води тощо. При короткому замиканні опір у мережі різко зменшується, а сила струму збільшується, що призводить до значного зростання тепловиділення й наступного загорання електроізоляції та дроту.

Пожежа виникає і від перевантаження електромережі. У побутових умовах воно може трапитись при одночасному паралельному вмиканні у мережу багатьох споживачів струму ( праски, плитки, телевізора тощо), а також подовжувачів з кількома розетками. Щоб не допустити пожежі внаслідок короткого замикання, слід стежити за справністю електромережі, оберігати від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену проводку новою. Не можна зав’язувати електродріт вузлами, прибивати його цвяхами або підвішувати на цвяхи. З’єднувати дроти слід тільки за допомогою пайки, зварювання, опресуванням, а також спец затискувачем. Необхідно створити умови для охолодження електродротів та приладів. Саме тому не можна розміщувати телевізори та радіоапаратуру у глухих меблевих нішах, близько до стіни тощо. Небезпечно порушувати правила користування електричними прасками, електрочайниками, електрокип’ятильниками тощо. Так, якщо ввімкнений електрокип’ятильник залишити без нагляду, то вода википає повністю, від високої температури розжареного нагрівача виникає займання, що переходить у пожежу. Якщо електрочайник не має автоматичного вимикача, то у разі википання води корпус чайника нагрівається до високої температури й плавиться, що призводить до пожежі. Електрична плитка в разі порушення правил експлуатації також може спричинити пожежу, особливо, коли безпосередньо біля розжарених спіралей сушать білизну, складають папір, інші легкозаймисті предмети. Головне, що призводить до виникнення пожежі при користуванні електричною праскою, коли праска залишається ввімкненою в електромережу і стоїть «підошвою» на тканині, що прасується. Дуже небезпечні й обігрівальні прилади з відкритими спіралями, особливо виготовлені власноруч. Коротке замикання дротів у таких електроприладах нерідко стає причиною виникнення пожеж. Категорично забороняється замість електричних запобіжників використовувати саморобні «жучки», а також каміни, електроплитки кустарного виробництва. Будь-які електротехнічні роботи має виконувати кваліфікований електрик. У разі загоряння електроприладів чи електропроводки під напругою ні в якому разі не можна використовувати воду для гасіння, бо вода проводить електричний струм, тож можна тяжко травмуватися. Коли виникла така ситуація, слід негайно вимкнути електромережу, а потім загасити вогонь, що розповсюдження по проводці чи прилеглих легкозаймистих матеріалах.

16.11.2018 року о 13 год. 54 хв. до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що за адресою: Вільнянський район, Михайлівська ОТГ, с. Вільноандріївка, вул. Дніпровська горить приватний житловий будинок. На місце виклику направлено черговий караул КП «МПК» Михайлівської ОТГ, відділення чергового караулу ДПРЧ-6 ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Прибувши на місце виклику о 14 год. 20 хв. встановлено, що за вказаною в повідомленні адресою горить дах приватного будинку на площі орієнтовно 120 м. кв. Пожежу локалізовано 16.11.2018  року о 15 год. 43 хв. та ліквідовано о 15 год. 58 хв.Ймовірна причина пожежі – коротке замикання електромережі.

17.11.2018 року о 01 год. 40 хв. до Служби порятунку «101»  надійшло повідомлення про те, що за адресою: Вільнянський район, с. Михайло-Лукашеве, вул. Стадіонна горить господарча споруда. На місце виклику о 01 год. 41 хв. направлено черговий караул ДПРЧ-18 ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Прибувши на місце виклику о 02 год. 00 хв. черговим караулом ДПРЧ-18 ГУ ДСНС України у Запорізькій області  встановлено, що вказаною  адресою  горить дах господарчої споруди на площі орієнтовно 24 м кв. Пожежу локалізовано 17.11.2018  року о 03 год. 10 хв. та ліквідовано о 03 год. 40 хв. Ймовірна причина пожежі - необережність при курінні власника квартири.

18.11.2018 року о 11 год. 25 хв. до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що за адресою: Вільнянський район, с. Георгіївське, вул. Вишнева горить господарча споруда. На місце виклику о 11 год. 26 хв. направлено черговий караул КП «МПК» Михайлівської ОТГ та черговий караул  ДПРЧ-18 ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Прибувши на місце виклику встановлено, що за вказаною  адресою горить господарча споруда, вогонь намагається ліквідувати місцеве населення. Пожежу локалізовано 18.11.2018  року о 11 год. 45 хв. та ліквідовано о 11 год. 50 хв.

18 листопада о 16:57 надійшло повідомлення про пожежу по вул. Слободчикова в селі Михайлівка Вільнянського району. За фактами пожежі відповідні органи ведуть розслідування.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області