МЕДИЧНА СФЕРА ОБЛАСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕНА БЮДЖЕТНИМИ КОШТАМИ ДО КІНЦЯ РОКУ

Обласною державною адміністрацією здійснено розподіл між бюджетами медичної субвенції, виділеної двома розпорядженнями Кабінету Міністрів України на загальну суму 107,6 млн. грн.Із зазначеної суми 95 млн. грн. або 88 % спрямовано на забезпечення виплати заробітної плати працівникам медичних закладів, лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Розподіл між бюджетами здійснено на підставі діючих нормативів на первинну та вторинну медичну допомогу.Окремо за рахунок долі обласного бюджету на 2,5 млн. грн. збільшено обсяг субвенції бюджету м. Токмака, як території яка визнана депресивною, для забезпечення заробітної плати медичних працівників. Таким чином, усі медичні заклади області забезпечені до кінця року видатками на виплату заробітної плати. Також, заклади які проводять процедури гемодіалізу забезпечені препаратами у повному обсязі. Вирішено і проблему забезпечення ліками хворих на цукровий та нецукровий діабет. Крім цього, на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань територіям області спрямовано 5,6 млн. грн. Вперше Уряд дослухався до звернення областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб і виділив 7 млн. грн. на оплату праці працівників закладів охорони здоров»я, які надають медичну допомогу таким особам. Розподіл вказаної суми здійснено відповідно до кількості переміщених осіб, які лікувалися в медичних закладах області.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА