ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ВІЛЬНЯНСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ДМИТРА ІВАНОВА ДО МЕШКАНЦІВ РАЙОНУ

З 28 листопада в десяти регіонах України, в тому числі і Запорізькій області, введено в дію воєнний стан. Звичайно, це не стандартна ситуація для всіх нас, яка нажаль породила купу чуток та фейкових новин. У зв’язку з цим та з метою запобігання подальшому розвитку чуток, хочу надати деякі роз’яснення мешканцям Вільнянського району. – Найперше зауважу, що Президентом України до відповідного Указу включено лише кілька заходів, передбачених Законом. Більшість їх стосуються Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ та МВС.

Посилюються заходи з інформаційної та кібербезпеки, контррозвідувального, антитерористичного, контрдиверсійного режимів. У режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Посилюється охорона державного кордону та адмінмежі з окупованою Російською Федерацією територією АР Крим. Під час дії воєнного стану не планується конфіскація жодним чином автотранспорту та іншої власності населення. Не планується застосування примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах громадян. Це – саме ті питання, на яких деякі особи можуть будувати провокації або подавати інформацію, що не відповідає дійсності. Розширення переліку обмежень можливе виключно за умов повномасштабного військового наступу з боку країни - агресора. Президент України підкреслив, що його принципова позиція – зробити режим військового стану мінімально помітним для цивільного населення та жодних безпідставних обмежень конституційних прав громадян України! Президент України як Верховний Головнокомандувач наголошує, що ані часткової, ані повної мобілізації наразі не передбачається. Вона також можлива лише у випадку прямої військової агресії з боку Російської Федерації. Не вірте чуткам! Всі соціальні виплати будуть здійснюватись вчасно та в повному обсязі! Підприємства, установи та організації усіх форм власності, заклади соціальної сфери – все працює і працюватиме у звичайному режимі! Воєнний стан введено виключно для приведення у повну бойову готовність військових підрозділів Збройних Сил України та для акумуляції всіх ресурсів правоохоронних та інших державних органів.

Хочу звернутися до вільнянців із проханням особливого характеру: якщо ви станете свідками пересування автошляхами, залізницею колон, ешелонів з військовою технікою та військовослужбовцями – не треба робити з цього сенсацій, викладати побачене в соцмережах, обговорювати на інтернет-форумах. Бо це може бути використано для збору інформації з відкритих джерел країною-агресором. За всім цим – життя і здоров’я наших військових – батьків, синів, братів, чоловіків…

Пам’ятаймо, що воєнний стан – це жодним чином не обшуки і репресії, як це було закладено у нашу свідомість завдяки радянським пропагандистським фільмам. Воєнний стан потрібен для недопущення нарощування війни з боку Російської Федерації та окупації України. Ще раз звертаюсь до всіх мешканців Вільнянського району – не панікувати і не поширювати чутки. Ми всі маємо виконувати свою роботу і зберігати спокій.

З вірою в вас, з повагою та з впевненістю у нашу Перемогу! Слава Україні!