ДМИТРО ІВАНОВ: «ВСІ ЗАХОДИ ПРОВОДЯТЬСЯ НАСАМПЕРЕД ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ САМИХ ГРОМАДЯН»

З дев’ятої години ранку 28 листопада на  території  10 областей України запроваджено воєнний стан строком на 30 днів. Із запровадженням воєнного стану в Запорізькій області на військове командування та органи місцевого самоврядування покладаються обов’язки запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму воєнного стану.  Про це під час зустрічі з керівниками органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району повідомив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов. 

Згідно із законодавством Президент України здійснює керівництво Збройними Силами України, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами через Генеральний штаб Збройних Сил. Завдання територіальної оборони – забезпечити територіальну цілісність нашої держави та зберегти суверенітет. - У свою чергу, всі представники органів влади мають розуміти, що саме вони несуть відповідальність за власну діяльність, прийняті рішення та їх наслідки. Тож усі посадовці мають зважувати кожен крок. Самі вільнянці мають зрозуміти головне: воєнний стан  не є приводом для паніки і всі заходи проводяться насамперед заради безпеки самих громадян. Нам є чим захистити рідну землю. Перемога точно буде за нами, бо ми з вами боронимо рідну землю і рідний народ, рідних людей – членів наших родин, дружин, дітей, друзів, – наголосив Дмитро Іванов. За його словами, воєнний стан не змінює життя мешканців Вільнянщини на гірше, все робиться для забезпечення безпеки громадян. Воєнний стан – це екзамен для нашого суспільства. Очільник району також акцентував увагу присутніх на тому, що рішення про запровадження воєнного стану носить превентивний характер. 

Нагадаємо, під час дії воєнного стану не планується заходів конфіскації автотранспорту та іншої власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу в приватному житлі тощо. Стосовно інших заходів, як наприклад, введення комендантської години чи обмеження торгівлі спиртними напоями – вони можуть бути введені в дію у випадку необхідності та посилення небезпеки вторгнення військ Росії.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації