ДМИТРО ІВАНОВ: «НАШІ ДОСЯГНЕННЯ, РЕАЛІЗАЦІЯ НОВИХ ПРОЕКТІВ ТА УСПІШНІ ІНІЦІАТИВИ СТАЛИ МОЖЛИВИМИ ЗАВДЯКИ РЕФОРМІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ»

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Дмитра Іванова відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку. У заході взяли участь керівники органів місцевого самоврядування району та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ і організацій, громадськість, ЗМІ. У рамках засідання районної Ради регіонального розвитку були розглянуті питання: децентралізація влади - нові можливості для району та Вільнянський район: здобутки та перспективи розвитку.

- Сьогодні ми з вами зібрались, аби обговорити майбутні напрямки нашої роботи. Під час Ради регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити їх із суспільством і прийняти на рівні громад. Нині розпочато розробку перспективного плану розвитку району. Тож говоритимемо про те, що потрібно зробити першочергово, від чого поліпшиться життя людей на кожній території, у кожному населеному пункті. Наші досягнення, реалізація нових проектів та успішні ініціативи стали можливими завдяки реформі децентралізації влади. Чотири роки поступового впровадження довели її економічну та політичну ефективність для громад та громадян, - підкреслив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов.

- Вільнянський  район – аграрно-промисловий регіон області, який має великий природно-ресурсний потенціал, вигідне географічне розташування, з розвинутим промисловим та сільськогосподарським виробництвом, високим рівнем розвитку торгівлі, транспорту і зв’язку, має великий промисловий потенціал. Завдяки впровадженню в життя, визначеного Президентом України Петром Порошенком курсу на реалізацію реформ в Україні, фінансова децентралізація надала на місця додаткові бюджетні повноваження та стабільні джерела доходів для їх реалізації. Тут у нас справді показові позитивні результати. За чотири роки реформи (2015-2018 роки) місцеві бюджети району зросли на 232,5 млн. грн., або на 114,8 %  і ці темпи щороку набирають обертів. Це не просто цифра. Це відремонтовані дороги, оновлені школи, дитсадочки, лікарні, освітлення. Це нова якість життя у громадах, - зазначив Дмитро Іванов.

Надходження власних доходів загального фонду місцевих бюджетів району за 10 місяців 2018 року становлять 134,9 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року приріст становить 14,5 %., це на 17,1 млн. грн. більше, ніж торік і на 60,9 млн. грн., або на 82% більше ніж в 2015 році. Трансфертна складова дохідної частини бюджету району з 2015 року збільшилась  на 174,3 млн. грн., або на 133,3%. Міцніє і фінансова основа  ОТГ. Власні доходи місцевих бюджетів за 10 місяців 2018 року зросли удвічі порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Ріст становить  8,9 млн. грн., або 201,9 %. Крім того, об’єднані територіальні громади району отримали додатковий фінансовий ресурс у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в розмірі 2,7 млн. грн., в тому числі Павлівська ОТГ 1,4 млн. грн. та Петро-Михайлівська ОТГ 1,3 млн. грн. Загалом з урахуванням міжбюджетних трансфертів з держбюджету доходи загального фонду місцевих бюджетів району  за 10 місяців 2018 року становлять 440,0 млн. грн. Це кошти, які отримати на місцях кілька років тому було нереально.

Окремо очільник району зупинився на реалізації реформи децентралізації. - Запорізький регіон є активним учасником реалізації реформи децентралізації. Вже 87% населення області проживає в об’єднаних громадах та містах обласного значення, область посідає перше місце в загальнонаціональному рейтингу за покриттям території об'єднаними територіальними громадами - 63% загальної площі. Нині на мапі області немає жодного району, де не створено ОТГ. Чотири райони  повністю покриті громадами. Загалом створено 51 об’єднану територіальну громаду, з них три у Вільнянському районі. Але, на сьогоднішній день 62 населених пункти району, серед яких і місто Вільнянськ, нажаль не взяли участь у добровільному об’єднанні територіальних громад. Нажаль, бо останнім критерієм успішності чи неуспішності реформи є те, наскільки люди її сприймають і відчувають покращення. А покращення відчутні, їх просто видно неозброєним оком, шкода, що не на власній території, а на прикладах інших. Хочу нагадати, що в рамках децентралізації громади отримали фінансову спроможність, завдяки чому були втілені в життя чимало важливих проектів, - зазначив голова райдержадміністрації. - На території Запорізької області за рахунок не бюджетних коштів, а різноманітних міжнародних та вітчизняних проектів, зокрема, міжнародної технічної допомоги німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Українського фонду соціальних інвестицій,  Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, вже освоєно, освоюється та планується освоїти кошти на реалізацію ряду проектів. Нам на Вільнянщині теж треба створити всі умови для інвесторів і зробити для них зелений коридор, використовувати всі можливості по залученню грантових коштів, коштів, які виділяються по міжнародних програмах, - акцентував увагу присутніх Дмитро Іванов.

- Сьогодні у нас з Вами перше засідання Вільнянської районної Ради регіонального розвитку метою якої  - є обговорення майбутніх напрямків роботи, опрацювання  та розроблення  перспективного плану розвитку району, шляхом визначення найважливіших та соціально значущих  проектів, які б ми змогли спільними зусиллями за підтримки обласної та центральної влади реалізувати на території Вільнянського району протягом 2019-2021 років. Перед нами постає багато завдань. Адже в кожному селі, селищі, місті є над чим працювати. Тож покроково ми будемо займатися найболючішими та пріоритетними проблемами, розв’язання яких принесе найбільшу користь для суспільства. Перед усіма територіями нині стоїть завдання: визначитися з пріоритетами та не просто обрати їх, а ретельно зважити та обговорити з громадою. Найважливіше, що ми з вами просто сьогодні можемо зробити, - об’єднати наші зусилля та разом взятися за розв’язання проблем. Адже лише консолідація всіх, незалежно від партійної приналежності, є нашим шансом на розвиток, - підкреслив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації